2. 6. 2014

Baráž našeho Céčka – reportáž

Dne 15.května 2014 se konal důležitý zápas pro Kometu "C". Hrála se totiž baráž o postup do IV.ligy s týmem z jihu, s TJ Agrotec Hustopeče. Na základě vzájemné dohody se hrálo v našem domácím prostředím, v hale Kuklenská, kde to i soupeř má rád.

Začíná se debly – do prvních bojů o body nastupuje mužský pár Ondra a Tom proti hustopečskému Táborskému a Krejčiříkovi a ženská dvojice Janča H. s Lisou do zápasu s Blažkovou (ne, to není ta naše Iris :-)) a Grůzové. Prvotní nuda se nekonala, pěkně zvostra už od začátku. Obě deblové dvojice šly do třetích setů, které pak vyhrály (Ondra s Tomem v druhém setu lehli 20:22, ve třetím to svým soupeřům odplatili a vyhráli 22:20!

Po těchto skalpech Kometa vede 2:0 a jde se do druhého deblu mužů a dvouher. Za Kometu hrají Mič s Mácou na jednom kurtu a jednička Karel na druhém. První sety byly mírně ovládnuty našimi, ale v druhém setu jsme polevili (soupeři Grůza a Hytych obrátili vývoj druhého setu z 13:16 na 21:16) a jde se opět do třetích setů. Mič s Mácou bojovali jak komeťáčtí lvi, ale třetí set ztratili – možná měli mírnou hrůzu z Grůzy :-) . Karel na tom byl úspěšnější ale proti houževnatému Jirkovi Krejčiříkovi se nelehce hraje. Karel to zloil až v koncovce třetího setu a vedeme 3:1!

Následujícími zápasy byla trojka dvouhry s Mičem proti Hytychovi a ženská dvouhra s Jančou H proti jedné z nejlepších hráček IV. ligy Blance Blažkové. Mič neporazitelný (dnes v deblu poražen) kontroloval celý vývoj zápasu a vyhrává. Janča H. má ale bohužel černý den a míčky jí neletěly tam, kam by měly a poprvé v páté lize prohrává, už se zřejmě viděla někde na pláži u moře s drinkem mojita a s místním krasavcem vedle na dece. A je to 4:2 - zbývá nám už jen jeden vítězný bod!

Posledními zápasy je dvojka mužské dvouhry a mix. Tomáš Míča proti Táborskému a nově sestavená dvojice Doubravka s Ondrou proti Grůzovi a Korábové.

Tom v prvním setu zaválel, ale pak ztratil své síly v druhém setu a muselo se jít do třetího setu. Doubravka s Ondrou mírně napínali v prvním setu, který vyhráli 23:21 a jejich druhý set se hrál souběžně s Tomovým třetím setem. Fanoušci a hráči Komety tak sledovali vývoj obou zápasů a počítali zbylé skóre do vítězného bodu. Který zápas byl nakonec vítězným? O fous rychlejší byli Doubravka s Ondrou, kteří velké napětí v druhém setu nedovolili a vyhráli 21:15. Šestý bod pak přidal Tom, když vyhrál těsným skórem 21:19.  Celá hala se raduje, Kometa vybojovala postup a uzavřela tak posledním zápasem celou sezónu našeho oddílu badmintonu.

Kometa "C" v baráži vyhrává 6:2 a může se těšit na sezónu 2014/2015, kterou bude hrát ve čtvrté lize! Děkujeme všem zúčastněným fanouškům a hráčům, děkujeme i hostům z Hustopečí za férový přístup v zápasech a přejeme jim hodně štěstí a úspěchu při návratu zpět snad už v další sezóně!

Nezapomeňte na 11.července 2014 – Kometa slaví udržení se v I.lize ("A"), třetí místo v III.lize ("B"), postup do IV.ligy ("C) a samozřejmě i PÁTÉ výročí našeho badmintonového klubu!

Autor článku: Janča Havlová, s drobnou korekcí redakce Komety :)