29. 4. 2014

Céčko po obrovském dramatu na 2. místě V.ligy

Posledním týmem, který letos ještě hraje své zápasy je stále naše céčko. V neděli se uskutečnilo v Brně v hale Sprint finálové play off 5.ligy. Naše družstvo do něj vstupovalo jako vítěz skupiny A a tak jsme mohli okukovat soupeře ve vzájemných utkáních čtvrtfinálových bojů, protože my jsme šli rovnou do semifinále. Čekali jsme na vítěze utkání Viktoria Želešice vers. Žiznivý papoušek. Papoušek, který si věřil na celkový úspěch v celé soutěži, Želešice jednoznačně smetl a právě v semifinále nás chtěl klovnout a vzlétnout do finále celé soutěže.

Kometa byla kompletní, proto jsme mohli poskládat sestavu ze všech hráču soupisky. Naše hra se měla opírat o pravidelné sběrače bodů Karla, Mitche a Janči H. Jako tajný trumf byl na trojku nominován Vorbič, který měl zastavit rozjetého asijského soupeře v barvách soupeře. Na prvním deblu šla do hry osvědčená dvojice Tom M. s Ondrem, kteří spolu vybojovali i vítězství ve 3.lize. Na druhém deblu se potkali dvouholetí parťáci Mitch s Mácem a u holek Janču jistila Doubravka.

Na poslední špil potom byli připraveni Máca s Hankou. Začínalo se všemi čtyřmi singlíky a my jsme věřili tajně ve vedení 3:1. V základní části soutěže jsme Papoušky dvakrát dali 6:2, kdy jsme ani jednou nebyli kompletní a tak jsme byli lehce naladěni na vítěznou notu. Ale soupeř se na play off připravoval velice poctivě. Kluci šli během sezony strašně „nahoru“ a hlavně v singlech představují velice kvalitního soupeře a to už nemluvím o prvním deblu. Shoaib s „Pipanem“ tvoří velice kvalitní pár. Ale i tak jsme si věřili. Bohužel soupeř si na nás taky věřil a od začátku šel nekompromisně na všech kurtech po vítězství.

Karel na jedničce proti Frantovi urval první setík, ale ve druhém dostal nakopáno. Karel zkrátka dva sety nehraje a tak ve třetím již převzal otěže utkání a my měli první bodík.

Zato Mitch se trápil a Petr Pipek zaslouženě agresivní hrou vyrovnává. Vorbič svého soupeře Shoiaba v říjnu porazil, ale kdeže ty loňské sněhy jsou? Jednoznačná výhra soupeře. Ajajaj.

Janča celou noc běhala na nočním závodě a soupeřka ji trápila a trápila a trápila. A potom se Jana trápila sama a zase se trápila. Ještě že je takový bojovník a otáčeč skóre. Hra ji nešla, ale Janča to urvala. 2:2 a šlo se na deblíky. Ondra s Tomem jezdili, lítali, skákali, ale prohráli. Holky Janča s Doubravkou znovu vrací stav na průběžnou remízku.

Druhý debl a Mitch s Mácem. Vyrovnaný špil, při klasickém tahání se o každý míček. Jenže těch výhozu co jsme dali !!! A to nás stálo dvakrát koncovku. 3:4 a nám lehce teče do bot. No teče, spíše stojíme v horské bystřině a ledová voda je všude kam se podíváš.

Poslední špil Hanča s Mácem a jasný úkol. Joke nám lehce špitne, že musíme vyhrát 2:0 a ještě nesmí soupeř uhrát víc než 25 míčku. Jinak je to v pr…. . Hmmm. Výborný. Soupeř v euforii, protože ještě mixová dvojice soupeře má za sebou vítězný zápas nad zkušenými Želešicemi Míra Ježík je natěšený z vítězství nad Mácem z předešlého deblu. Taktika jasná !!! Namlátit soupeři takovou nálož v prvním setu, že se ve druhém už z toho nevzpamatuje. A jak řekli, tak komeťáci v mixu udělali. Mácovi tam padáji všechny údery jak mají a Hanča ničí soupeřku na síti rozdílem tří tříd. Poslední bodík dělá soupeř v prvním setu za stavu 13:5 pro Kometu a potom už se jen počítají naše body. 21:6 a situace se radikálně mění.

Soupeř musí urvat set nebo zůstane zavřený ve zlaté, sorry, maximálně v bronzové klícce. Druhý set je samozřejmě úplně jiný, ale co je nejdůležitější Máca s Hankou pořád vedou o 3-4 míčky a tento náskok si dovezou až do cílové stanice s nápisem – FINÁLE. O tři míčky. Jo, jo, jo o tři míčky je finále naše, ale co finále. Hlavně je zde pořád šance na postup v baráži, kterou hraje poražený finalista proti Hustopečím. Strašný rozdíl mezi druhým a třetím místem. Macocha. Ale i soupeři patří potlesk, protože to byl nádherný souboj obou týmu s velkým dramatem v posledním utkání.

A to nikdo netušil, že to byl jen večerníček před hlavním dramatem. Druhým finalistou se podle očekávání stává TJ Start Jihlava. Komeťáci překopávají sestavu a posílají do finále čerstvé síly. Kuba s Lisou se mají pokusit urvat důležité bodíky. A zase se jde na singlíky. Těžko tipovat. Silní a hlavně zkušení borci na jedničce a dvojce, neznámý chalan na trojce a nám neznámá hráčka na ženském singlu. Hráčka, která v semifinále porazila Katku Otáhalovou a to se letos nikomu nepodařilo. Tak a jdem na to. Před zápasem jsem si udělal nenápadně tři tečky u zápasů, které bychom měli vyhrát a nakonec jsme dva lehli. První tečka byla pryč hned na prvním singlu.

Karel se svým soupeřem předváděli dlouhatánské, krásné, badmintonové výměny. První set bral Vlasta Barták 21:19. Ve druhém už Karel nebyl schopen čelit útoku soupeře a Jihlava šla po zásluze do vedení. Dvojka singl a Mitch proti matadorovi Parmovi, který v semifinále doslova setřel Gusty Novotného z České. Mitch, ale není taky žádný bimboš a tak věděl jak a co. 2:0 pro Mitche a to byl vele důležitý bodík. Kuba na trojce nenechal nikoho na pochybách proč zrovna on hraje finále a to dokonce ve dvou zápasech. Opět 2:0 a my se ujímáme vedení. Janča Havlová. Jani !!!! Prosíme příště bez nočního běhu. Lehce vysílená, více chybující a strašně hádající se Janča zase teče a teče.

Naštěstí Joke v roli kouče Janču silnějším hlasem umravní a ejhle, ono to jde. Spíše ubojováno, ale je to 3:1 pro Kometu. A jde se na deblíky. Mladé pušky z Jihlavy? Ne, borci, kteří si vás posílají z jednoho rohu do druhého a když už je to nebaví, tak vám to elegantně pinknou tam kde jste měli být , ale nejste. Jirka Barták a Milan Parma na prvním deblu rychle berou Ondrovi s Tomem naději na body. Ještě vedeme 3:2. Druhý debl a Mitch s Kubem. Kuba to mlátí zezadu jak jen to jde a Mitch v prvním setu maká na síti. Jo. Vedeme 1:0. No, ale zajíci se počítají až po honu a přesná palba Jihlaváků nám bere další bodík. Je srovnáno na 3:3.

Debl holek a Lisa s Jančou. První set na pohodu pro nás a vše běží jak po másle. Máme lepší poměr setů, tak : „ jen to holky nekokazit a uhrát i ten druhý“ . Néééé, to nebylo na jihlavačky, ale na komeťačky. Jihlavačky sami kroutí hlavou, kde k tomu přišly. 1:1 na sety. Ve třetím zase Joke umravní Janču a Lisa perfektní agresivní hrou do soupeřek zvrátí znovu vedení na naši stranu.

Vedeme 4:3, máme lepší poměr setů a vedeme o 6 míčku na celkové skóre. Znovu stejné drama jako v semifinále. Teď jsme to my, kdo může jen čekat a soupeř musí tvořit a bojovat o každý míček. Nám stačí set a není co řešit. Jenže to „stačí“ je někdy tak strašně daleko.

Do mixu jde Karel s Doubravkou. Soupeřka s ovázaným kolenem naznačuje snad všem zúčastněným taktiku boje. Vynecháme borca a ono to půjde, to jsou pokyny kouče Máry do utkáni. Začátek zápasu jasně v naší režii. Jenže potom se to začíná jaksi uzlíkovat. 7:7 a začíná tahačka o bodíky. Soupeřův hráč naši dvojici bohužel několikrát překvapuje prudkými drajvíky a smeče mu taky docela jdou. 21:18 pro Jihlavu v prvním setu. Opět stejné pokyny jako v prvním setu. Bohužel i stejná hra naší dvojice. Doubravka to několikrát zachraňuje hrou na síti, které je však žalostně málo.

Ke konci zápasu jsou karty rozdány jasně. Pokud to bude o tři míčky nastane bodová, setová i míčková rovnost a bude rozhodovat 9 zápas z vylosovaného singlu. Jihlava vede 14:12, to je postup Komety. Za chvíli vede 16:13. To je výše uvedená rovnost. Jihlava vede 17:15. Jupíí, to by vyhrála Kometa. 19:16. Opět rovnost. 20:16. A to je průser. Jooo. Bod pro nás 20:17. Kdo umí počítat, tak je mu jasný, že pokud Kometa bude mít 19 bodů je vymalováno. Jenže je to na hraně. Jihlavě stačí bodík k postupu nám dva. Jihlava na podáni. Náš příjem…… síť. Je dobojováno, je dohráno. Neskutečné. Jihlava se raduje z vítězství o jeden 1 míček !!!.

Ano jeden jediný bodík. Jedno nějaké prasátko v predešlých 346 míčkách, jedna lajna, jeden rám rakety , jedna smeč místo do sítě, tak k soupeři a bylo všechno jinak. Ale není. Vítězem 5.ligy se stává TJ Start Jihlava. Krásná sezóna týmu z Vysočiny. Protože před 3 týdny také v Brně, ale tenkrát na naší Kuklendě jihlavské áčko v obdobném dramatu vybojovalo vítězství o pár míčku ve 2.lize. Touto cestou bych chtěl ještě jednou pogratulovat našim oběma nedělním soupeřům, popřát další úspěchy a poděkovat za fair play hru všech zúčastněných.

Nás tímto čeká baráž o 4.ligu s týmem Agro Hustopeče. Určitě soupeř silný, ale i hratelný. Tak málo stačilo a byli jsme vyřazeni v semifinále. Tři míčky. A tak málo stačilo a brali jsme vše. Jeden míček