7. 4. 2014

Bronzové Béčko

V sobotu 5.4.2014 se uskutečnil finálový den Jihomoravského badmintonového svazu. V hale na Kuklenské se postupně během celého dne odehrály souboje o 1. a 3. místo IV., III. a II. ligy. Po vyřazení v semifinále družstvem Podolí B se naše Béčko utkalo o bronzovou placku s Podolím A.

Na poslední špíl sezóny jsme měli k dispozici tu nejlepší možnou soupisku. Družstvo soupeře na tom bylo o poznání hůř, protože neměli dost hráčů, aby mohli odehrát druhý debl mužů. Joke s Mičem tím pádem získali 1. bod pro Kometu po „výkonu“, který se blížil hře top asijských hráčů, to jest bez jediné kapky potu. :-)

V ženském deblu sehrály skoro úspěšnou partii Nela s Hankou Š. V prvním setu dlouho vedly a vypadalo to na super začátek. Pak ale podle jejich vlastních slov přestaly soupeřky tlačit, začaly se víc bránit a rázem tu byla změna vývoje skóre až do konečné ztráty setu. V tom druhém holky uhrály stejných 17 bodů, což podle pravidel badmintonu na zisk setu nestačí, a prohrály 0:2.

Na prvním deblu Braňo s Mílou překvapili sami sebe, když místo očekávaného sehrávání vyhráli hned první set. Ve druhém se neotočily pouze strany, ale naprosto i výkony jednotlivých aktérů. Set získal soupeř stejným výsledkem, jakým ztratil set první. Ve třetím setu se klukům povedlo získat rozhodující náskok hned na úvod, celkem soupeři povolili jen 7 bodů a v těžkém utkání připsali očekávaný bod.

Nejhezčí špíl dne rozehrál na trojce singlu Mič proti výbornému Martinu Štursovi. Celý první set to vypadalo, že Mič tahá za kratší konec, aby v koncovce najednou přestal chybovat a získal tento veledůležitý set pro nás. Pokračování ve druhém setu bylo víceméně Martinovým koncertem, kdy Mič tentokrát nenašel žádnou protizbraň. Stejně to dlouho vypadalo i ve třetím setu. Mič prohrával už hrozivým skóre 2:15. Zdálo se, že jde o jasnou záležitost, ale Mič chtěl dostát svému přívlastku „Neporazitelný“. Těžko říct jak, ale stahoval bod po bodu až do stavu 19:20. Celá hala napětím nedýchala, jestli Mič zvládne vyrovnat. Ten nechtěl už dál napínat naše nervy, tak radši v rozhodující chvíli zahrál podání do autu. Soupeř jásal, my Mičovi tleskali za bojovnost a sám aktér s úsměvem na tváří se stoickým klidem povídá: „Na mě dobrý, ne?“

Hanka Š. nastoupila do těžkého utkání proti ostřílené Irče Mazálkové. Ta s Hankou neměla v prvním setu slitování. Nenechala ji moc rozkoukat a rozehrát a set měla brzy v kapse. Tak jako častokrát předtím hrála Hanka ve druhém setu mnohem lepší partii. Nedala Irče jediný míč zadarmo a donutila ji i k občasným chybám. Těch míčů však bohužel nebylo dost a ženský singl tak připadnul Podolí.

Téměř současně se začal hrát 2. singl a mix. V singlu se utkal Joke s šikovným Petrem Svobodou. Spoléhali jsme na něj, že uhraje výhru 2:0, protože už šlo do tuhého a podle průběhu utkání bylo jasné, že se nejspíš schyluje k remíze. Mírná nervozita se od povzbuzujících diváků možná trochu přenesla i na Joka. Rozdíl ve skóre byl po celou dobu minimální. Až v koncovce Joke odskočil a první set byl náš. Uklidnění to přineslo jen částečné. Soupeř se nehodlal jen tak dát, přece jen byl ve hře bronz. Nervy Komeťáků byly napnuté k prasknutí, ale Joke zvládl i druhou napínavější koncovku a vyhrál 21:19. Paráda.

V mixu spolu poprvé hráli Nela s Mílou a z tohoto pohledu za svými soupeři herně nijak nezaostávali. Právě naopak, na začátku setu si vypracovali asi 4bodový náskok. Během chvíle o něj však přišli. Pak už se skóre přelévalo. I přes Mílovo zkažené podání v koncovce set dospěl do nastavení se šťastnějším koncem pro soupeře. Druhý set už tak těsný nebyl. Nebezpečná byla hlavně mixová soupeřka. Nečekaně především ve chvílích, kdy se dostala do zadní části kurtu. Nela s Mílou i přes veškerou snahu o pár bodíků zaostali a prohráli i druhý set.

Před posledním singlem mužů byly karty rozdané jasně. Braňo musí porazit Standu Janečka (vedoucího Podolí) 2:0 a z následné remízy vytěžíme díky lepšímu skóre třetí místo. Byla to před utkáním těžká volba, jestli to Braňo má nebo nemá vědět. Nakonec mu to kapitán Míla řekl, aby Braňo bojoval opravdu o každý míč. První set byly skutečné nervy. Nebyl to příliš pohledný zápas, nervozita svazovala ruce oběma aktérům. Uf, Braňo vyhrál set 21:19. Druhý a poslední set utkání už byla pohádka. Braňovi vyšlo téměř vše, soupeř se trápil a za chvíli už mohla vypuknout veliká radost.

Loňské 3. místo získalo Béčko po remíze 4:4 díky setům 9:8. Letošní 3. místo po remíze 4:4 a setech 9:9 jen lepším skóre o 32 míčů. Co za rok? Nejspíš remíza v zápasech, setech i míčích a rozhodne los. Ale to se teprve uvidí, teď jdeme slavit, že je Kometa B zase na bedně.