26. 3. 2014

Podolské Béčko nad naše síly

Ve středu 26.3.2014 vyrazilo naše Béčko do neoblíbené haly v Podolí na odvetu semifinále 3. ligy. Potřebovali jsme vybojovat alespoň remízu a doufali jsme v lepší poměr setů, který by nás posunul do finále.

Den před zápasem bohužel přišla špatná zpráva od Braňa, že je po nemoci a navíc s rozbitým autem. Rychle se povedlo donominovat Kubu, který už měl s naším soupeřem zkušenosti z posledního kola základní části. Naše vyhlídky se bez Braňa o dost snížily, ale na začátku zápasu se opět trochu pozvedly, protože i soupeři chyběl ze zdravotních důvodů jejich nejsilnější hráč Emil. Holky jsme měli jen 2, jejich nasazení bylo tedy jasné. U kluků jsme před zápasem dlouho zvažovali složení deblových dvojic, z kterých jsme si přáli 2 body.

Zápas začal všemi debly. Hanka s Nelou doma vyhrály, ale v Podolí soupeř představil jinou dvojici (Jakubová – Nečasová) a jejich výkon byl i přes zarputilost a velkou snahu tentokrát nad síly našich holek.

Na jedničce a dvojce deblu Joke s MílouKuba s Ondrou připsali první sety a vypadalo to s námi nadějně. Druhý set přinesl kolaps Míly a Joka a těsnou prohru Kuby s Ondrou. Třetí sety skončily bohužel rozdílně. Joke s Mílou soupeře smetli, Kuba s Ondoru tahali za kratší konec, na poslední chvíli trochu stahovali, ale nakonec set prohráli.

Šlo se dál na singly. Míla na jedničce bohužel v novém roce stále nenašel svoji podzimní formu. 1. set ještě vzbuzoval jisté naděje, ale ve 2. se už nezmohl na odpor a soustředěný Michal Rafaj z Podolí si připsal zasloužený bod. Joke na dvojce singlu proti Jirkovi Strouhalovi špatně začal. I na lepší straně prohrával skoro o 10 bodů a nevypadalo to dobře. Jenže Michal je prostě bojovník. Stahoval bod po bodu dokonce i proti setbolům a první set urval pro sebe. Ve 2. setu ho nezastavila ani horší strana a jasně připsal náš druhý bod. Joke byl včera stoprocentní, bravo!!!

Hanka si v ženském singlu zopakovala souboj se stejnou soupeřkou jako v prvním semifinále. Tam smolně prohrála druhý set 26:28, tak jsme všichni věřili, že tentokrát bude štěstí stát při Hance. Doma však soupeřka naplno využila zkušenosti z domácí haly. Hanka často hledala hřiště mezi změtí čar, sem tam vzala soupeřce míček směřující do autu, a to vše hrálo soupeřce do karet. Ta nepřipustila žádné drama a po spolehlivém výkonu přidala Podolí další bod. Zbýval poslední singl Kuby proti mladému soupeři s dobrou smečí. Kuba bojoval, snažil se oplácet také kvalitní smečí, ale hlavně dlouhé balóny neměly potřebnou výšku a délku a soupeř dál sázel smeč za smečí. Kuba se vždy vzepjal, připsal pár bodů v řadě, ale soupeř nakonec ovládl oba sety a 5. bodem poslal Podolí do finále.

V souběžně hrané mixu začala Nela s Ondrou úchvatně. Prvnímu setu dominovali a všichni Komeťáci věřili, že poslední bod bude náš. Byl to od obou vážně výborný výkon, s kterým si soupeř nevěděl rady. Od druhého setu se ale soupeřova dvojice Nečasová – Křehlík rozehrála. Ve 2. i 3. setu si udržovala mírný náskok a i poslední bod tak šel do kapsy Podolí.

Po domácí remíze 4:4 a venkovní prohře tedy Podolí B postupuje do finále. Gratulujeme!!!

Nás čeká souboj o 3. místo. Aby se to nepletlo, tak proti Podolí A. Hrát se bude v sobotu 5.4.2014, místo vzejde z výběrového řízení Badmintonového svazu JM kraje.