18. 3. 2014

Souboj dvou nejlepších nerozhodně

Souboj dvou nejlepších týmu 5.ligy skupina A. To byl náboj včerejšího utkání na Kuklendě, kde naše céčko hostilo silný tým Badminton Česká. Oba mančafty se velice dobře znají a tak se čekal vyrovnaný souboj. Na podzim jsme v prvním utkání remizovali, ale doma jsme toužili po vítězství a tím i dáni razítka na náš přímý postup do semifinále soutěže. My jsme byli komplet, soupeř měl absenci v podobě zranění Rosti Valíčka. Síla české je hlavně v dvojici Randula/Valenta a mezi děvčaty spoléhají na body mladé Katky Otáhalové. Také dvojka debl Laďa Tichý s Lukášem Pochopem neradi odevzdávají bodíky soupeřům. Jsou to poslední dva mohykáni z obce České jejiž název nese právě náš včerejší soupeř.

Začátek utkání měl malý odklad, protože se čekalo na jednoho nejmenovaného hráče soupeře. Jestli to byl Mýval ? Ne fakt to nebyl on. Kecám, jasně , že to byl Mýval. Opět o chviličku pozdě. Začalo se holčičím deblem a dvojkou deblem borců. Naše holky, Doubravka s Jančou Havlovou šly od začátku po bodech a ve dvou setech soupeřky jasně přehrály. Pěkný výkon, kdy obě naše hráčky právě Katku Otáhalovou do hry moc nepouštěly. Máca s Mitchem bojovali s Lukášem a Laděm. Oba páry sehráli mezi sebou už spoustu utkání a většina končila velice těsně. V soutěžních utkáních měli dříve naši vždy navrh. První set. Pohodová výhra soupeře a nervozita na raketách Komeťáku. Druhý set. Pohodová výhra Komeťáků a nervozita na raketách soupeře. Třetí set. Nervozita na raketách všech čtyř aktéru. Drama v nastavění třetího setu a výhra soupeře. Velká škoda, moc moc moc velká škoda. Srovnáno na 1:1. Na prvním deblu naši Ondra s létajícím Tomem bojovali o možné překvapení, ale zkušený soupeř Mýval s Randulem jim nedali tentokrát žádnou šanci. Česká jde do vedení 2:1. A tak šup šup rycjle na kurt Janča a to je tutovka na body. Hladká výhra nad vedoucí České Tínou Brožovou. 2:2. A jedeme dál. Kuba na trojce proti Laďovi a Mitch proti Gustavovi, se kterým se utkal poprve. Z Kuby se stává opora céčka a sbírá pěkně sklapy soupeřů. Ani Laďa neměl na to sebrat mu body. Ve druhém setu sice kousal a chvíli i vedl, ale 2:0 pro Kubu. Mitch nasadil nejprve takový fofr, že Gustav z toho byl dost špatný. 11:5. Ale potom se to začalo motat a motat a motat. Koncovka a první komplikace v naší bodové kalkulaci. 20:22. Druhý set byla klasická tahačka o bodíky na obou stranách. Koncovka a zase nic. 21:23. Je srovnáno na 3:3. A soupeř má v rukávu eso v bodobě super silného mixu Mýval – Katka Otáhalová. Proti nim uspěšná dvojice z Maly Open Iris s Kubem . Na vedlejším kurtu se snaží Karel zlobit Jindru. Ale zlobení mu nejde, protože soupeř si jde hladce pro setbol 20:14. První setbol odvrácen 20:15, druhý taky 20:16, třetí taky 20:17, čtvrtý taky 20:18. pátý taky 20:19. Šestý. Chcete si na někoho vsadit. Jasně. Karel znovu odvrací, 20:20. Co teď ? Jindra v bažině, Karel v pohodě. Fanoušci Komety ženou ledově chladného Karla zaa body. První setbol pro Karla. Jo jo, takový je sport. Na jedné straně smutek na druhé radost. Karel proměňuje hned ten první respektive Jindra dělá opětovně chybu a první set jde do Karlovi kapsičky. Jenže jak se záhy ukáže nejde jen o první set , ale o celé utkání protože druhý set je na place už jen jeden borec. Karel. Super. Nenechal nikoho na pochybách, kdo uhrál v 5.lize nejvíc singlových vítězství. Naděje na vítězství stále žije a to hlavně proto, že Iris s Kubem hrají vyrovnanou partii s favoritem. Ale nakonec se prosazuje ve dvou setech soupeř. Konečná remíza 4:4 je tedy stejným výsledkem jako v prvním utkání. Bohužel měli jsme asi k vítězství o kousíček blíže, ale soupeř podvrdil své kvality a tak jsou s remízou asi spokojeni všichni.

V dalším utkání na Spartaku dne 27.3.2014 od 20:30 hod, tak budem chtít vybojovat ten jeden bodík, který nám chybí k přímému postupu.