29. 1. 2014

Podolské Béčko nám zatopilo

Poslední zápas ve skupině přivedl naše Béčko na kurty družstva Podolí B. Podle zvěstí od spoluhráčů, kteří už v tamní hale hráli, jsme věděli, že bývá těžké zvyknout si na místní podmínky, proto jsme byli zvědaví, jak se s nimi popereme.
Kapitánovi Mílovi bylo horko hned z několika důvodů. Nejprve při skládání sestavy, protože většina hráčů z Béčka nemohla přijet ze zdravotních nebo časových důvodů. Naštěstí má Kometa v Céčku širokou základnu a bylo z čeho vybírat náhradníky. Doubravka, Iris, Vorbič a Kuba měli čas i chuť vyzkoušet atmosféru zápasů o dvě ligy výš.
Podruhé bylo Mílovi horko po vstupu do tělocvičny, kde se celý den naplno sportovalo a ani pan správce nešetřil na topení. Právě Míla měl s tímto tropickým podnebím největší potíže, ostatní Komeťáci naštěstí zvládali horko lépe.

Domácí nachystali na zápasy 3 kurty a v 8 hodin večer se na všech třech rozjely debly mužů a žen. Začali jsme optimisticky, kdy Joke s Mílou na jedničce ve dvou setech získali první bod v utkání.
Kuba s Vorbičem na dvojce deblu také vypadali dobře a získali první set. Ve druhém a třetím už bohužel na soupeře nestačili. I přes srovnání stavu na 18:18 ve třetím setu nakonec prohráli.
Doubravka s Iris nehrály nijak zakřiknutě. K zisku prvního setu chybělo jen pár bodíků a ani druhý set na horší straně kurtu nebyl špatný. Přesto soupeřky vyhrály a Podolí otočilo na průběžné skóre 2:1.
Další porcí zápasů byly singly. Na jedničce Míla proti Rafimu vyhrál první set, ve druhém se držel do poloviny, ale pak přestal jeho vnitřní air-conditioning zvládat chlazení a Míla se uvařil ve vlastním potu. Výměna trička před třetím setem přinesla pouze chvilkové ochlazení, otáčelo se za stavu 11:8 pro Mílu, ale pak zlepšená hra nechybujícího soupeře, horší strana a marný boj s vedrem nemohlo dopadnout jinak než 3. bodem pro Podolí.
V ženském singlu se utkala Iris s Martinou Jakubovou. Iris podpořil kouč Marian a určitě i jeho rady přispěly k pěkné hře, kdy se Irča statečně prala o každý bod a držela se na dohled soupeřky. Martinina zkušenost s třetiligovými zápasy však nakonec slavila úspěch a i 4. bod připadl Podolí.
Joke na dvojce singlu po sobotních soupeřích z první ligy potkal podobně silného soupeře – Emila Černého. V prvním setu se Joke perfektně hecnul a získal ho pro sebe. Emil však dál držel svoje strojové tempo a Joke začal trošku vadnout. Především délka úderů už nebyla dostatečná. Šlo se do třetího setu, kdy na jeho začátku byl stav ještě vyrovnaný, ale už výměna stran byla při skóre 11:5 pro Emila a závěrečné míčky bohužel obrat nepřinesly. Navíc si Joke u jednoho z posledních úderů pochroumal rameno, tak doufáme, že se dá brzy do pořádku.
Na trojce singlu si velkou premiéru odbyl Kuba. Se soupeřem hráli vyrovnaně, takže i tady se šlo do třetího setu a ten stál opravdu za to. Na horší straně Kuba tekl 3:10, po výměně v půlce setu se však Kuba zabejčil a rozhodl se, že dnes neprohraje. Mohutným finišem se dotáhl a dokonce šel o bod před soupeře. Pak to byla tahanice o každý míček se šťasným výsledkem 22:20 pro Kubu. Směle ho tak můžeme nazvývat "Kuba Statečné srdce" a doufáme, že když bude takhle makat dál, od příští sezóny se usadí v Béčku natrvalo. Byl to druhý bod pro nás a zmírnění nepříznivého skóre.
Na závěr se Doubravka s Vorbičem poměřili s Emilem a Jitkou Nečasovou. Papírové předpoklady hovořily pro soupeře, ale naše dvojice si rozhodně nešla pro porážku. Bez bázně drželi značnou část setu krok se soupeřem. Vorbič hrál zezadu krátké míče za síť a Doubravka byla na síti pozorná. Bohužel vedle dropů chybělo zezadu i nějaké to prudší zakončení. Jitka na straně soupeře časem přečetla obraz naší hry a sklepávala míče na naši polovinu. Jednou dokonce orazítkovala prudkým míčem do zad uhýbající Doubravku. Překvapení se nekonalo, soupeř si zaslouženě uhrál i 6. bod.

Základní skupinu tedy naše Béčko zakončilo s 5 výhrami a 1 porážkou. Po přímém postupu do semifinále play-off teď budeme čekat na soupeře, který vzejde z čtvrtfinálových utkání.

PS: Po odehrání zápasu bylo zjištěno, že Vorbič neměl prodlouženou licenci na tento rok, proto byly oba zápasy, kde nastoupil, skrečovány.