23. 1. 2014

Přistřižená křidýlka Žíznivému papouškovi

Na cestě za postupem našeho céčka roztáhl včera večer před nás svá křídla Žíznivý papoušek. Tým, který v poslední době letí vzhůru a pokukuje i po play off v boji o postup. Hrálo se v nové hale Fit 4 all na rozhraní Kameňáku (pro nebrňáky – Kamenný vrch) a Kikirirksdorf (pro nebrňáky Kohoutovice) .

Soupeř ma velkou sílu hlavně v singlech mužů a na prvním deblu. Proto jsme i my udělali sestavu tak, abychom otupili sílu soupeře.

Začalo se na třech kurtech, kde se rozehrál 1 a 3 singl mužů a singl žen. Na jedničce se Karel v prvním setu dost trápil pod dohledem vlastní kamery s běhavým Petrem Pipkem. Po taktické poradě s lavičkou fanoušků, po prvním setu, již neponechal nic náhodě a svého soupeře ve druhém a třetím setu přehrál.

Na trojce bojoval Kuba proti levoruké asijské akvizici soupeře Shoaibovi. V prvním setu se Kuba rozkoukával a přitom udělal spoustu chybiček proti velmi dobře hrajícímu soupeři. Ve druhém už Kuba svoji hru spřesnil a začal i soupeře herně dotahovat. Následovala tahanice se o každý bodík, ale v koncovce se prosadil bohužel Kubův soupeř a přetlačil koncovku v body pro Žiznivého papouška.

Janča Havlová si v singlu pohrála hladce se svojí soupeřkou a připsala druhý bodík.

Následoval mix s Rambem „bebinem“ Vorbičem a Iris. Od začátku naši objevili recept na soupeře a v pohodovém rytmu si došli pro dvousetové vítězství a hlavně pro třetí bodík. Na dvojce singlu dostal tentokrát přednost Tomáš Míča a ten do zápasu vlétl jak tajfun. Stejně jako ve všech zápasech, kde Tom nastoupil běhal, skákal, makal a zase makal. Několikrát přidal i nějaké akrobatické prvky a mrskl asi osm rybiček. Bylo důležité, že tyto prvky jeho hry byli nejen afektní ale přinesli i důležité bodíky a soupeř lehce uvadal.

Tom připsal čtvrtý bod a nechal na holky, aby daly tu vítěznou smeč. A holky ji daly úplně v poho. Po prvním setu sice kouč soupeře Standa Kohoutek dával i s vedoucím Papouška Michalem Gratclem, svým svěřenkyním rady, jak špil zachránit. Janča vtipně poznamenala: „ani dva borci jim nepomůžou“ a naše holky zvládly na jedničku s hvězdičkou i druhý set a vítězství bylo naše. Janča mezi zápasy ještě stihla on line reportáž na FB na našich stránkách.

Závěr patřil mužským deblům a tím i parádní disciplíně soupeře. Dvojice Peťa Pipek a Shoaib Haider je velice dobře sehraná a většina soupeřů odchází z kurtu se sklopenou hlavou. I tentokrát papoušek vykloval vítězné míčky a naši moc šancí neměli. Tomáš s Karlem se sice snažili měnit rytmus, ale každý míček, který vylétl z naší poloviny kurtu vzhůru většinou neomylně soupeř zabombil zpět k nám na zem. Druhý set sice vypadal již lépe, ale na bod to nestačilo. Posledním utkáním byl druhý debl. Tomáš M. s Ondrem urvali koncovku prvního setu. Následně o fousek prohráli druhý setík, ale od výměny stran ve třetím, už pádili pro šestý bodík. Tomáš to tam zase parkrát zarybičkoval a Ondra zatloukl do soupeře no a bylo to.

Celkový výsledek 6:2 pro Kometu je super a držíme dále první flek. Soupeři musíme pogratulovat k pěknému výkonu a popřat mu co nejvíce bodů v boji o závěrečné play off. A kdyby jim to letos nevyšlo, tak mají velice perspektivní mužstvo, které bude mávat vítěznými křídly i v další sezoně.

Děkujeme všem fanouškům za podporu přímo v hale i online na fcb!

Nás čeká další zápas doma na Kuklendě proti béčku Podivína. Zatím platí termín 6. únor, ale soupeř to ještě ofic nepotvrdil.