12. 1. 2014

Pět z pěti aneb v Béčku nejsou žádná béčka

Spanilá jízda Komety B pokračuje i po 5. kole III. ligy. V posledním domácím utkání jsme na Kuklenské přivítali tým RSC Brno B. Z Céčka nás doplnil Karel a místo původně nominované Nely, která se zranila, nastoupila Janča B.

Utkání zahájily čtyřhry mužů. Braňo s Mílou na jedničce se v prvním setu proti páru Jelínek – Petr sehrávali a vyhráli až v koncovce 21:18. Druhý set svým průběhem připomínal předchozí utkání proti Premiéře, a kluci soupeři dovolili jen 7 bodů.

Vedle na kurtu se se svými soupeři nemazali ani dva naši ortodoxní singlisti, hrající spolu poprvé debl. Karel s Jokem nijak nezaváhali a vyhráli ve dvou setech. Důležitý začátek a 2:0 pro nás.

Na pořadu byla ženská čtyřhra. Janča B. se s Hankou Š. poprvé viděly těsně před utkáním, navzájem se představily :-) a samy byly určitě zvědavé, jak jim to spolu na kurtu půjde. První set byl jako na houpačce a tento průběh vydržel až do koncovky. Nepříjemnou ztrátu 17:19, holky otočily ve svůj setbol 20:19, aby pak smolně prohrály 20:22. V druhém setu holky dohnaly úvodní náskok soupeřek, ale ty pak zase odskočily a uhrály pro RSC první bod.

Mezitím spolu bojovaly singlové jedničky Braňo s Radkem Novákem. Braňo plynule pokračoval v tempu deblového zápasu, který odehrál jen pár minut před tím. První set si zkušeně pohlídal. Ve druhém oba hráči předváděli suprový badminton a soupeř byl ještě o něco nebezpečnější. Do toho začala Braňa bolet záda, a protože by se mu nechtělo pokračovat do třetího setu, koncentroval se na každý míč a připsal nám 3. bod.

Pokračovalo se singly mužů. Joke proti Víťovi Dostálovi použil zajímavou taktickou přípravu. Vzpomněl si, jak se mu společně s Mílou dařilo v deblu na Vánočním turnaji na Sprintu, kdy byl Míla po nemoci a Joke po opici, a přesto vybojovali mezi druholigovými dvojicemi 3. místo. Neponechal tedy nic náhodě a už v pátek odjel s další bandou lidí pařit do Ubušína. Zelená tekla proudem, zábava za celý víkend neutichla a jít spát se jevilo jako srabáctví. Soupeř se pustil do Jokeho a ten chvíli hledal kurt a pak i svoje plíce. I za této konstelace však nezapomněl na diváky a vyhrál až v nastavení 22:20. Před druhým setem Joke vypil Kofolu, otřel z čela zelený pot a začal další bitvu s Víťou. Koncovka druhého setu byla ještě napínavější. Joke utekl ze setbolu a po několika nevyužitých mečbolech připsal výhru 25:23 a 4. bod. Minimálně remíza byla v kapse.

Vedle se Karel potýkal s velezkušeným Standou Jelínkem. V prvním setu lehl, ale pak zapomněl na vánoční cukroví, které si ještě nedávno dopřával, rozpohyboval nohy a dotáhl zápas do rozhodující sady. Tam měl mírně navrch, ale houževnatý soupeř nedal nic zadarmo. Průběžné skóre 19:19 dávalo RSC naději na druhý bod, ale Karel předvedl v posledních dvou dlouhých výměnách lepší výdrž a zařídil Béčku pátou výhru v řadě.

V singlu žen měla Hanka Š. těžkou soupeřku v podobě Elišky Mikuláškové. Hanka však úplně zapomněla na nervozitu, která ji doprovázela v jejím prvním utkání za Kometu na Premiéře. Celý set hrála výborně a získala jej pro sebe. Před tím druhým dostala pochvalu od kapitána a radu: „funguje to, hraj pořád stejně.“ Pak se však bohužel projevila únava z náročné fyzické přípravy, kterou si Hanka v novém roce naordinovala. Nohy už neposlouchaly, jak měly a změnil se i obraz hry. Soupeřka vyhrála druhý i třetí set a připsala druhý bod pro RSC. I přes prohru to však byly další cenné zkušenosti pro Hanku a teď už taky ví, že kapitán se má poslouchat :-) :-) :-)

Nakonec zbýval mix Janči B. s Mílou proti páru Nováková – Novák. Oba hráči soupeře nasadili na začátku laťku vysoko a připsali pro sebe úvodní body. Janča s Mílou si pak vzpomněli na povedené (i když prohrané utkání proti Podolí), brzy se opět sehráli a bod po bodu dokráčeli k zisku 1. setu. Ve 2. setu pokračovali v nastoleném tempu. K vidění byly rychlé drajvové přestřelky, ale dařilo se hru dostat i na síť, kde Janča bezpečně zakončovala, nebo soupeř pod tlakem kazil. Bez problémů tak i šestý bod putoval do naší kapsy.

Díky všem za skvělé výkony. K bodům nám pomohlo i povzbuzování hráčů z Céčka, kteří svoje utkání rozehráli hodinu po nás.

Zbývá nám odveta v Podolí a pak až v březnu rovnou semifinále, kam postupujeme přímo z prvního místa ve skupině. Už teď můžeme průběh sezóny hodnotit jako skvělý.