8. 1. 2014

Vybojovaná remízka céčka s Lokálkou

V uterý 7.ledna vyrazilo naše céčko na nejdelší štreku v soutěži a to do Kunovic, kde byl našim soupeřem domácí celek BC Lokomotiva Kunovice B. Velká premiéra čekala v Kometě Hanku a Kubu, kteří naskočili ke svým prvním utkáním v soutěži. Kluci ve složení Máca, Ondra, Tom M., Kuba a holky Janča H a Hanka P. se chtěli pokusit udržet neporazitelnost v soutěži. Domácí již dříve avizovali nelítostný boj v plné sestavě a tak se jen čekalo co na nás vymyslí. Halu i přilehlou restauraci dobře známe z dvou prosincových akcí, kdy jsme si vše okoukali a zjistili co a jak. Někteří mají vzpomínky lehce v mlze, ale šli jsme do špilu s odhodláním porvat se o co nejlepší výsledek.

Začalo se mužským deblem 1 a 2, kdy na jedničku šli Tom s Ondrem a na dvojku Máca s Kubou Dobrovolným. Bohužel na dvojce deblu jsme celou dobu tahali za kratší stranu provazu. Nedařilo se nám dostat se do hry a soupeř toho ihned využíval k bodům. Vůbec jsem Kubovi jeho premiéru neulehčil. Takže prohra 2:0 na sety.

Na jedničce deblu to vypadalo na urvání bodíku, ale za stavu 20:15 pro naše kluky v prvním setu přišla šňůra bodů soupeře a od stavu 20:20 začala řežba o první set. Ten v poměru 28:26 urval pro sebe soupeř a ke vší smůle i v dramatické koncovce druhého setu se radovali z výhry 21:19 soupeři opět. Takže jsme hned na začátku tekli 2:0.

Potom Janča v pohodovém rytmu i s bolavým kolenem přejela svojí soupeřku. Vedle nastoupila ke svému prvnímu zápasu Hanča v mixu s Mácem. Soupeřům měli co oplácet, protože před třemi týdny se stejnou dvojící prohráli dvakrát v nastavení na Forza Tour a tehdy to stálo Kometu bronzový stupínek. Hanča lehce, Máca silně nervozní však zvádli úvod utkání, kdy dodržovali dohodnutou taktiku a v pohodě uhrali rozdílem třídy první setík. Ve druhé od začátku drželi 3 až 4 bodový náskok a nepřipustili žádné drama v koncovkách jako na Forze. Takže bylo srovnáno na 2:2.

Jednička singl Tom a dvojka singl Ondra rozehráli svá utkání skoro součastně. Tomáš dřel, lítal, skákal, makal jak jen to šlo. Potily se mu i tkaničky od bot. Soupeř, který vynikal perfektní kondičkou však Tomášovy ataky odvracel a přes velice dobrý Tomův výkon se z bodu radoval soupeř.

Ondra vlétl do zápasu jak raketa a brzy vedl velkým rozdílem, potom se však soupeř nadechl a průběh prvního setu úplně otočil. Ve druhém se Ondra srovnal a skóre vyrovnal. Ve třetím probíhala tradiční přetahovačka se šťastným koncem pro…… No jasně , že pro Ondru. I se zakrváceným kolenem našel recept na houževnatého soupeře a bylo opět srovnáno, tentokrát na 3:3.

Dalším na tahu byl Kuba. Proti němu velice silný soupeř Sasha Vettel. Kuba pro sebe získal fantasticky první setík, ale od druhého si již domácí borec vynutil mírnou převahu a přesnou hrou nutil Kubu k chybám. Všichni naši tři borci si v singlu hrábli až dno svých sil. Nikdo z nich už nemohl dát do hry více bojovnosti. Jejich výkon by v jiných zápasech určitě stačil na vítězství, ale včera z toho byl pouze bodík a po Kubově prohře měl soupeř navrh, kdy se dostal do vedení 4:3. No a bylo to!

Zachránit nás mohly jen naše holky. Zdenál Doložílek vždy rád prezentuje svůj klub jako Pendolíno, ale včera večer projely Komeťačky prvním setem jako TGV a Pendolíno nestačilo ani vyjet z nádraží. Ve druhém udělil Zdenál svým svěřenyním jasné pokyny, jak strhnout výhru na svou stranu. Hančiny povedené dropíky a Jančiny přesné směčíky nedovolili žádné překvápko a remízka, která byla asi zcela zasloužená, byla na světe.

Zpáteční cesta byla nakonec s úsměvem ze zachování naší letošní neporazitelnosti. V neděli 12.1. se doma na Kuklendě utkáme s týmem Spartaku v přímém souboji o první příčku v tabulce naší skupiny.