22. 12. 2013

1.liga – super bodík doma!

Včera odpoledne a v podvečer se Kometa představila domácímu publiku na Kuklenské jako účastník 1. celostátní ligy. V trojutkání 3. kola na sebe narazila družstva TJ Orlová Lutyně, Montas Hradec Králové a SKP Kometa Brno. O roli favorita nebylo nutné dlouho diskutovat. Montasu loni utekla extraliga až v baraži a proto jediným cílem Montasu pro letošek je urvat nejvyšší soutěž pro sebe. Před sezónou Montas posílil o elitní dvojici Martin Herout a René Neděla.

V prvním dopoledním utkání Montas nenechal nikoho na pochybách a o svých kvalitách a zařízl Orlovou Lutyni v přímém souboji o první místo základní skupiny, a to jednozačně 6:2.

V dalším utkáni si Montas smlsl na Kometě dokonce v poměru 8:0. Nejblíže bodu za Kometu byla Lucia Grečíková, která podlehla Ludmile Bášové až ve třetím setu a to velice těsně. Pro Kometu to byl duel ve kterém jsme dostali lekci a díky za ní. Nechali jsme zahrát 8 hráčů (Klára, Janča H., Mára, Lukáš P, Šplíchec, Lucka, Martin, Matěj), aby si letos poprvé a naposled okusili zápasy s největšímy adepty na extraligu. V řadě zápasů jsme nastoupili proti hráčům s CZECH REPUBLIC na zádech a položit jakýkoliv míček na straně soupeře stálo hodně sil. Taková konfrontace je velkou školou i pro naše nejlepší jako je Martin Vicen mezi borci a Lucka mezi holkami. Hradec je sympatický a přátelský tým a přejeme jim hodně zdaru v boji o nejvyšší soutěž!

Po prvním utkání jsme v 15:00 nastoupili na Orlovou, jednalo se o vyvrcholení dne, protože zde byla šance uhrát dobrý výsledek a připsat si důležité body do tabulky. Proti Hradci jsme šetřili Šplícheca na singlu aby měl dost sil právě na Orlovou a rovněž jsme dali dohromady ultra silný první debl ve složení Matěj – Martin s důvěrou, že urvou výhru Orlovákům . Začalo se mixem a prvním mužským deblem.

V mixu si „vybrečel“ svojí účast Lukin Plošek. Lukáš, který je odchovancem právě Orlové, chtěl moc, moc, moc a před velmi pěkně zaplněným hledištěm a proti svému mateřskému klubu mu to vyšlo. Byl to jednoznačně jeho špil. Létal, směčoval, naražel na síti, makal jak za mlada. Výsledek: no jako z růžové knihovny. Vítězství 21:19 ve třetím setu.

Luki díky, díky ! ! ! byl to tvůj zápas a ty to víš a všichni jsme ti to moc a moc přáli. Samozřejmě, že na mix musí být dva a Lucia přispěla skvělým výkonem k Lukášové radosti.

Na vedlejším kurtu souběžně probíhal nejlepší, nejhezčí a nejdramatičtější zápas celého dne. Maťo Vicen a Matěj Jánošík proti elitě v deblu a to dvoji Šelong – Benbenek. První set pro soupeře. Naštěstí rozhoduje poslední míček a ten dali Komeťáci. Který z obou mladých dravců přispěl větším podílem k vítězství byl bylo jen tlacháním a spekulacemi. Debl hrají dva a oba naši podali fantastický výkon. Vítězí v koncovce třetího setu a Kometa jde do vedení 2:0 . Nasledují dvě disciplíny, kde taháme za kratší provaz.. V deblu žen Klára s Jančou Havlovou sice padly, ale za výkon se nemusí rozhodně stydět. Hlavně v prvním setu soupeřky donutily k maximálnímu nasazení. Ani Šplíchec nenašel na svého, o generaci mladšího soupeře recept a tak je srovnáno na 2:2.

Matěj Jánošík by podle svého jména měl sebrat Vojtovi Šelongovi nějaký bodík, ale nejde to. Vojta "ŠE LONG" je určo hráč, ktrý by byl ozdobou extraligy na kterou s přehledem má. Matěj prohrál ve dvou setech.

Zato na trojce singlu to vypadá moc dobře a taky to dobré je. Martin Vicen vybojuje třetí bodík. Stav je 3:3 a můžeme začít znova. Druhý debl mužů a zase Plošina. Tentokrát se Šplíchecem. Znovu oba naši „na krev“ a Lukin s Tomem přidávají ve třetím setu bodík po bodíku až do úplného konce. Super! Máme vytoužený remízový bodík s druhým mužstvem tabulky.

Fantazie. V dušičkách Komeťáků začíná doutnat myšlenka na celkové vítězství. V posledním utkání dne má Lucia proti sobě Janu Žwakovou a to je opět velice těžká soupeřka. První set pro Janu, druhý po skvělém úvodu pro Lucku. Celá hala sleduje nádhernou bitvu ve třetím setu – Lucka vede ve třetím setu 18:17….. Následná koncovka setu patří Janě, která tak urvala remízu pro Orlovou.

Proti Orlové to byl krásný zápas, který vrcholil několikrát v koncovkách třetích setu. O body Komety se rozdělili všichni hráči základní sestavy, kteří bojovali a dřeli pro celý náš tým a i ti co fandili u kurtů. Do Brna dojel až z Nitry i Lukin Konárek, ač nemocný a na kurt moc nemohl tak aspoň fandil!

Tímto utkáním jsme zakončili základní část. Máme dvě vítězství, jednu remízu a tři prohry. Následně budeme hrát společně s družstvem Kopřivnice, Dobrušky a Ivančic skupinu o záchranu. Dnešní bodík byl i důležitý z pozice té, že v lednu a to konkrétně v sobotu 25.1.2014 budeme pořadateli prvního turnaje o záchranu. Na hrozbu sestupu máme zatím 5 bodový náskok a těšíme se na viděnou na Kuklendě i s fanoušky