12. 12. 2013

Béčko veze body z Premiery

Ve středu 11.12. na půdě Premiery zahájilo Béčko 4. kolo, tj. odvety ve 3. lize. Čekal nás jeden ze spolufavoritů na vítězství ve skupině, proto bylo dobře, že se po dlouhodobých zdravotních potížích vrací Braňo a mohli jsme ho dopsat na soupisku. Z Céčka sestavu doplnil Mič, jak se později ukázalo, tak stále Neporazitelný. Za holky si těžkou premiéru odbyla Hanka Šípová, čerstvý nováček v Kometě.

Hned na úvod jsme Hanku hodili do vody, ať plave. Byl to pro ni přetěžký křest poprvé za Kometu, proti silnému soupeři a v tělocvičně, na kterou si člověk hned tak nezvykne. Do debla naskočily Hanka s Klárou, ale především soupeřka Kamila nenechala nikoho na pochybách a celému utkání dominovala. 1:0 pro Premieru.

Díky vítězství prvního mužského deblu se vzápětí povedlo vyrovnat. V prvním setu se Braňo s Mílou sehrávali, ve druhém už zařadili dvojku a byl stav 1:1.

Mezitím Joke na dvojce singlu otáčel zápas z prvního prohraného setu. Levoruký Libor Kubíček je těžký soupeř, který v prvním kole na Kuklendě potrápil i Marka. Joke se vyrovnal s nízkým stropem, který jeho hře nevyhovuje, odpustil si i hlasité verbální výlevy a soustředěne dokráčel pro druhý bod Komety.

Hanka Šípová zaplatila nováčkovskou daň i v ženském singlu. Určitě nebyla slabší než Zuzka Němečková na straně soupeře. Ale přílišná nervozita a veliká snaha často zanesla míček až do zámezí. Premiera srovnala na 2:2.

Za tohoto stavu se současně rozehrál druhý mužský debl a první singl. Borec z Premiery bojoval nejen s Mílou, ale i s nachlazením. I přes drobná zaváhání uprostřed obou setů nakonec Míla hladce přidává třetí komeťácký bod.

Hned se běželo fandit deblistům Jokovi s Mičem. Silný protivník v podobě dvojice Lick – Tomek, to je vždy záruka napínavého zápasu. Myslím, že málokdo počítal s bodem pro Kometu. Naštěstí Mič prokázal výborné deblové myšlení a když se k tomu přidal i Joke s asi nejlepším výkonem v deblu, jaký se mu kdy povedl, byl z toho náš čtvrtý bod. Vysněná remíza byla naše.

S napětím se čekalo, zda v posledních dvou zápasech nepřeklopíme misku vah na naši stranu. Větší naděje jsme vkládali do mixu. Nicméně Kamila se ukázala být nejlepším hráčem (respektive hráčkou) soupeře. Zle zatápěla Braňovi při jeho smečích a Kláru skoro nepustila do hry. Ve druhém setu se naše dvojice čapla, přiblížila se i na 2 body soupeři. I přes zlepšený výkon Kláry a Braňa však bod připadl Premieře a bylo to 4:3.

Veškerá pozornost se obrátila na 3. singl. Mič proti Adrianovi Bartánusovi skvěle začal a 1. set měl brzy v kapse. Druhý si vzal soupeř a šlo se do rozhodujícího. Mičovi se povedlo udržovat si mírný náskok. Dva mečboly ještě neproměnil, ale nakonec se to povedlo a skvělé vítězství 5:3 bylo doma.

V dalším kole se utkáme v lednu doma s RSC. Termín se bude teprve domlouvat.