1. 12. 2013

Dva míčky od remízy A týmu

V sobotu 30.11.2013 vyrazilo naše Áčko do Kopřivnice, kde proběhlo další kolo první celostátní ligy. Z Brna jsme vyrazili ve dvou autech, včetně naší elitní rozhodčí a fanynky Doubravky :) a v hráčském složení Mara, Šplíchec, Plošina, Kléra, Janča, Martin, Vanda, včetně doprovodu p. Vícena a sólo do Kopřivnice dojel pak z Nitry Lukin Konárek.

Vanda za nás hraje poprvé, sympatická hráčka naskočila za Lucku, která má tuto sobotu turnaj.

Cíl této mise byl jasný, důstojně uhrát obě utkání a pokusit se urvat bod za remízu s domácí, hratelnější, Kopřivnicí.

Jako první tým na nás v Kopřivnici nastoupila rezerva extraligového mistra z Jehnic, tým Jehnice B. V hale se po našem příjezdu dohrávalo utkání Kopřivnice vs Jehnice B, kde byl stav před posledními dvěma singly již 1:5 a Kopřivnice vítězstvím v posledních dvou singlech korigovala výsledek na konečných 3:5.

Proti soupeři již není moc na výběr s ohledem na to, že zejména duo hráček reprezentace Slovenska Kubíková – Rajdugová nastupující za Jehnice patří k nejlepším hráčkám našich východních sousedů, včetně zkušeností z evropských turnajů. Jehnice díky této dvojici nastupují prakticky za stavu 3:0 k ostatním zápasům, protože přes dámské disciplíny vede cesta velmi, velmi těžko. Navíc soupeř nechal sedět Juru Novotného, na kterého si všichni naši hráči věřili. Takže na nás nastoupili v plné palbě a šlo se na to!

Drželi jsme se statečně, na úvodní mix, kde hrál Šplíchec- Janča, holky soupeře potvrdily naše obavy, jedno jak si rozdělili zápasy, mix a debl žen (za nás hráli Janča a Vanda) skončil vítězstvím soupeře, prohrávali jsme hned na úvod 0:2. Nicméně i tak obrovská zkušenost a několik krásných výměn bylo zakončených zaslouženě úderem z našich raket.

První bod Jehnicím vzala dvojice debl muži, Mara – Martin, v téměř hodinovém deblu, kdy se naše deblová dvojka utrhla na potřebný rozdíl až ve třetím setu, a to na na 15:5, poté na 19:10, tak a je skoro vymalováno…… ale jehničtí Weinbrenner, Dvořák zbraně nesložili a dotáhli to na 17:19, téměř infarktový třetí set ukončila smeč soupeře do sítě a první bod byl doma.

Singl naší Vandy proti repre Slovenska Klečkové je v režii soupeře, Vanda ale zabrala v druhém setu a tam udělala krásných 18 bodů. Stav 3:1 pro Jehnice

Na vedlejším kurtu bojovali naši Lukinové v deblu proti Mazurovi-Dvořákovi, do třetího setu zápas nedostali, i tak pěkný výkon, stav je již 4:1 pro Jehnice.

Naději vykřesal Martin Vícen, na trojce singlu vyprovodil ve dvou setech soupeře a snižujeme na 4:2. Martinovi patří uznání, dře na max v singlu, i v deblu, pokud jeho parťák pokazí, tak nejsou oči v sloup, ale přesný opak, povzbuzení do další vyměny, výborně se s ním hraje, tuto zkušenost mám já i další komeťáci.

Poslední dva zápasy čekají na Šplícheca a Lukina Konárka. Stáhneme na stav 4:4? Šplícec proti ostřílenému borci z extraligových zápasů Weinbrenerovi podal výborný výkon a prohrál až ve třetím setu 18:21. Lukin Konárek se pak ještě pokusil korigovat stav, ale Jehnice vyhráli 6:2. gratulace soupeřům, zajisté jsou jedni z favoritů 1. ligy!

Druhé utkání bylo proti domáci Kopřivnici. Zde je rovněž jedna hvězda v týmu soupeře, Pavla Jánošová, která má v bohaté sbírce úspěchů i medaili z Mistrovství Evropy juniorů v roce 2005.

Drobně pozměněná sestava, unaveného Šplícheca posíláme již jen na jeden, ale stěžejní zápas proti hratelné dvojce soupeře. Lukáš Plošek zkusí zabojovat v mixu. Musíme scratchovat debl holek, protože Janča cítí loket, takže jeden bod má soupeř od nás jako dárek hned na úvod a Vanda jde na singl a mix.

První jde do boje mix, krásný zápas, kde hraje Plošina s Vandou. Vanda přijela místo naší Lucky a bylo vidět, že mix je její parketou. První set pro soupeře, Plošina maká, v zápalu boje rozsekl i raketu a bere si půjčenou a s ní podává ještě lepší výkon. Rovněž výborná šňúra ve třetím setu, kdy jsme utekli o deset bodů a zápas si již pohlídáme. Máme po třísetové bitvě první bod!! stav 1:1,

Vedle se rozehrává singl mužů, naše eso Martin Vícen poráží ve dvou setech soupeře a Kometa vede 2:1.

Další zápas jdou zároveň oba naše mužské debly. Plošina s Lukinem Konárkem makají a utrhnou obě koncovky setů, kometa vede 3:1 na zápasy. Vedle se stále hraje debl Mara s Martinem, zde jsme si veřili na možný bod, borci stahují nepříznivý stav 0:1 na sety, druhý set je zcela vyrovnaný a končí naším chybným sklepnutím na síti 19:21 a soupeř snižuje stav na 3:2.

Singl žen je doménou soupeřky Pavly Jánošové, naše Vanda má aspoň další velkou zápasovou zkušenost, Pavla je všude, zadní bekendový roh vybírá overheadem zalomená v pase jako Kristína Ludíková :) není místečko, kde by nebyla včas, radost se dívat na tento zápas a bod má oprávněně soupeř. Stav 3:3

Stále jsme ve hře, máme naději v podobě singlového Šplícheca, který má jasný cíl urvat remízu. Tom vyhraje s přehledem první set, druhý set je velmi vyrovnaný, první setbol má soupeř, Tom stahuje na 20:20 a v tuto chvíli jsme byli 2 míčky od remízy, nicméně dvě chyby Toma ukončují set a jde se do třetího….

Mezitím na druhém kurtu maká Lukin Konárek proti Ptáčkovi, jedničce Kopřivnice, který nerad prohrává a má i mírně navrch nad našim hráčem, Lukinovi se nepodařil husarský kousek, stav je po této prohře 4:3 pro Kopřivnici, všechny zraky jsou teď upřeny na vedlejší kurt, kde se v posledním setu singlu mužů rozhoduje o celkovém výsledku utkání. Bude to remíza či prohra?

Třetí set má soupěř navrch, Šplíchec jen vrací a čeká na chybu soupeře, která nepřichází, zcela vyčerpaný Tom prohrává 16:21 a všechny body jdou k soupeři, konečný stav 3:5.

Dramatických koncovek jsme v Kometě zažili poslední dobou hodně, ať už ve finále druhé ligy, kdy jsme postoupili o jeden set, ve finále kvalifikace do 1. ligy jsme byli míček od vyřazení ale i tam se nám podařilo otočit a vyhrát. V posledním podzimním kole proti Dobrušce náš mix otočil koncovku třetího setu a v konečném důsledku to znamenalo pro nás výhru místo remízy….tentokrát měl štěstí soupeř a gratulace jak Jehnicím tak Kopřivnici.

I nás všechny překvapila fair play hra obou soupeřů, sporný míček, i když to byl matchball, se při nejasnosti bez problému a hádek opakoval. Překvapivě tedy po té, co se Kometa prodírá od píky, z městské soutěže až do 1. ligy tak s každou vyšší soutěží ubývá sporů a hádání na kurtu, které nemá v badecu co dělat……

Dík všem hráčům za max nasazení, p. Vícenovi za cenné rady hráčům a i Doubravce, naší rozhodčí a nově i svačinářce, jeji bagetky jsou velkou odměnou i po prohraném zápase :)