11. 9. 2012

O Pohár města Kunovice

V sobotu dne 8.9. 2012 se konal v Kunovicích první ročník badmintonového turnaje "O pohár města Kunovice". Kometa byla u toho, Zdenálovi Doložílkovi jsme pomohli s plakátem a i systémem turnaje. Za krásného slunného dne dorazilo do města Kunovice 40 hráčů a hráček nejen z ČR a Slovenska.

I když to byl první turnaj konaný v nové hale a poprvé pořádaný oddílem BC Lokomotiva Kunovice, tak pořadatelé nasadili laťku hodně vysoko. Turnaj se odehrál švýcarským systémem na dva hrané sety do 21 a poté následoval finálový pavouk. Každý účastník odehrál minimálně 6 zápasů, většina hráčů hrála ovšem dvě disciplíny a postupivší dál a dál, čekala pořádná porce zápasů – po pěti kolovém švýcaru se hrálo ještě celé play off!

Turnaj se protáhl do 9 pm a finálová utkání hráli již zcela vyčerpaní hráči. Nicmeně patří velká pochvala za perfektní organizaci – vyhlašování zápasů, svižnost turnaje, občerstvení a fajn atmosféru ve výborně připravené hale.

Za kometu se zúčastnili David, Máca, Nela, Doubravka, Mákyna, Simča, Šáša, Mára, Laďa, Jolana. Statečně se prokousávali švýcarem, pak někteří doplatili na systém hry, kdy po dobré pozici po švýcaru prohráli první kolo v play off. Nicméně komeťáci mají doma dvě zlata ze tří dosptupných, Mára povinně v deblu (s Milanem Valentou z Podolí B) a Laďa s Jolčou v mixu, když fyzicky dorazili druhou komeťáckou dvojici Marka s Doubravkou.

Po celou dobu turnaje bylo zajištěné občerstvení zdarma v hospůdce přímo u haly, posléze byly po skončení turnaje k dispozici klobásky z grilu. Nejen pro vítěze, ale až do 8. místa ve všech kategoriích byli připraveny krásné ceny, které do turnaje věnovali sponzoři. Ale tím turnaj neskončil, po vyhlášení cen následovala Afterparty se skupinou Prima Band. Párty se protáhla do ranních hodin, u mikrofonu exceloval hlavní pořadatel Zdeněk Doložilek a to tak, že přilákal k poslechu i několik kunovických bezdomovců. Frontman skupiny Prima band šel radši na pivo a přemýšlí o tom, že bude místo zpěvu hrát badec a Zdenál že se dá zase místo badecu na zpěv. :)