21. 11. 2013

Cenná remízka céčka s Českou

S troškou obav o výsledek jsme vyrazili včera večer do Yonex arény v Jehnicích, kde naše céčko čekal zápas s favoritem 5. ligy týmem Badminton Česká. Soupeř se letos výrazně posílil. Z SK Podolí přišla sehraná deblová dvojice Mýval – Jindra Randula. K holkám přibyla mladičká Kateřina Otáhalová, která má zkušenosti s turnaji GP A své věkové kategorie. My jsme ponechali vítěznou sestavu proti VUTéčku. Drobné potíže nastaly hned na začátku, kdy Alča ztratila mapu, klekla ji GPS, píchla kolo u svého Pólička, došel ji benál a zabloudila v Řečkách na špici.

Začalo se mužskými debly, kde se Ondra s Tomem pokoušeli zaskočit ranaře Mývala s Jindrou. V prvním setu se jim to málem podařilo, ale nadějný stav neudrželi a prohráli 21:19. Ve druhém setu si už soupeř body pohlídal. Kluci si aspoň vyzkoušeli jiný level deblu a určitě můžou být se svým výkonem spokojeni. Mně s Mičem bylo jasné, že jestli chceme proti České něco uhrát, tak dvojku debl nesmíme pustit. Měl jsem tak impozantní vstup do špilu, že jsem prvním pět míčku zazdil jak do zdi nářku. Naštěstí jsme zvládli obě koncovky obou setu a tak jsme naše soupeře „rozstříleli“ 22:20 a 21:19. Doubravka s Alčou měly udělat bodík v deblu, ale bohužel nepředvedly nijak oslnivý výkon a body bral v pohodě soupeř.

Alča v následném singlu nenašla zbraň na své vlastní chybiy kterých Janča Klusoňová využila k zisku 3 bodu pro Českou.

Naše šance před utkáním se jmenovala – mužský singl. Kluci nastoupili v pořadí : Karel, Mič, a Vorbič. Karel měl silného soupeře v Jindrovi, který ovšem nestačil na našeho Karla (na fotce). Ten perfektním výkonem vybojoval ve třech setech vele důležitý bod. Mič s Vorbičem potom připsali další dva a rázem bylo otočeno na 4:3 pro nás. Hlavně Vorbič lítal po kurtu jak šus a Lukáše Pochopa porazil zcela zaslouženě. Určitě to nebylo pro Vorbiče, který u nás hostuje právě z České, lehké, ale svoji roli splnil na jedničku.

Poslední zápas mix. Najednou jsme měli šanci na celkové vítěztsví. Taktika byla jasná! Vynechat Mývala ze hry. Bohužel vše bylo jinak a Mýval udělal tolik bodů, že naši Karel s Doubravkou byli bez šance.

Takže konečná remíza měla prvně trošku hořkou příchuť, ale nakonec byla zcela zasloužená vzhledem k výkonu všech hráčů. Dnešek byl pro nás netradiční v tom, že všechny bodíky udělali kluci. Před utkáním jsme toužili po remízce a tu jsme vybojovali, takže jsme si připsali důležité dva body do tabulky a dosud se mužeme pyšnit neporazitelností. Všem hráčům a fanouškům děkuji za hru a podporu týmu. V dalším kole za 14 dní nás čeká také dosud neporažený tým: Spartak Brno.