13. 10. 2013

Fantazie! v l.lize dvě vítězství

Bohové musí být šílení a nebo to jsou Komeťáci. Včera čekalo naše áčko první historické utkání v 1. celostátní lize. Los nám na první dvojutkání přiřadil družstva Ivančic a béčko Dobrušky. Ráno v den utkání jsme naskákali v Brně na Kuklendě do mikrobusu a dvou osobáčků a vyrazili jsme směr Dobruška. I přes drobné zdravotní indispozice Plošiny a Máry jsme byli v plné síle. Po cestě jsme přibrali ještě ve Svitavách Mílu.

Náš první špil se hrál až po vzájemném utkání Dobruška – Ivančice a tak jsme si trošičku mohli i okouknout soupeře. Ivančice neměli moc na výběr a tak se sestava dala docela dobře vysondovat.

Úkol zněl jasně: urvat vítězství. Dle toho jsme poskládali sestavu. To co pak následovalo byla úplná fantazie. Úplně první prvoligové vítězství vybojovala dvojice Plošina – Šplíchec na pozici druhého deblu mužů. V zapěti svojí sílu ukázal Matěj Jánošík, oddílový parťák Lukina Konárka, se kterým se bude střídat v zápasech. Ten v mixu spolu s Luckou přidali druhý bodík proti ostřílené dvojici Brázda – Brázdová. Radek Brázda očividně nemá svůj nejlepší den. No a potom to frčelo, jak po másle. Všechny singly šli v náš prospěch. Postupně ve dvou setech přidali body Šplíchec, Martin, Mara a Lucka. Jednička debl Maťo Janošík s Martinem Vicenem, své soupeře rozstříleli a tak čestný bodík pro soupeře vybojovaly až Ivančické holky, které přehrály naši Kláru s Nelou. Obě Komeťačky makaly na 100%, ale kvalita a zkušenost byla tentokrát na straně Ivančic. I tak se naše holky nemají za co stydět a takové utkàní je posune dál i přes prohru. Celkový výsledek 7:1 byl nad naše očekávání a nalil nám optimismu do dalšího utkání, které nás vzápětí čekalo proti domácí Dobrušce. Ještě dodám, že ve vzájemném klání našich soupeřů byla úspěšnější Dobruška, která vyhrála 6:2, když o body Ivančic se postaral ženský debl a mix.

Na Dobrušku jsme přeházeli lehce sestavu a šlo se do boje. První šly v deblu na to Klára s Nelou. I tady byly bohužel soupeřky nad síly komeťaček, ale zase to byla velká zkušenost a holkám přibylo pár povedených výměn. Na vedlejší kurtu si už šli pro bodík Maťo Vicen s Plošinou. Je srovnáno na 1:1. Dalším utkáním je mix. Lucka s Lukinem Konárkem proti dvojici Bureš – Jechová. Hlavně domácí Bureš, který má zkušenosti s Extraligou, byl v prvním setu velkou překážkou pro komeťáky. Ve druhé se hra vyrovnává, ale i přesto jdou domácí do dvou mečbolů 18:20. No a pak nastává asi klíčový moment celého utkání Dobruška – Kometa, který si zase užívá Lukin. Dlouhá předlouhá výměna, kterou soupeř zakončuje dropem do rohu za síť. Oba naši rybičkami letí k míčku a kterého je první Lucka a zvedá jej k soupeři. Lukin v tu dobu již zpět na nohou a připraví se na obranu v druhé polovině kurtu, kam si opět soupeř myslí, že směřuje vítězný míček. Lukin, odvrátí smeč a nasledný nepovedený vysoký útok soupeře zakončuje Lucka u sítě pod nohy soupeře. Následují dva špatné příjmy soupeřů o které se spravedlivě rozdělili a za stavu 21:20 vše naši ukončuji směčí na 22:20. Drama pokračuje i ve třetím setu, kde se nakonec opět v koncovce 21:19 radují naši. Po tomto dramatu následují tři zápasy na třech kurtech: singl žen – Lucka, jednička debl mužů Mára se Šplíchecem a singl mužů – Lukin Konárek.

Strašný vstup Lucky do utkání s nadějí Dobrušky Eliškou Smejkalovou 4:11. Pauza, rada od taťky Vicena a začíná jiný zápas s vítězstvím v prvním setu 21:18 pro Lucku, když byl stav 18:15 pro soupeřku. Druhý set urputná bitva s krásnými výměnami na obou stranách, perfektní pohyb obou děvčat, ale nakonec vydřené vítězství pro Lucku 21:19.

Vedlejší kurt – šoumen Lukin Konárek. Všichni dřou a makají, akorát Lukin se hrou maximálně baví. V prvním setu „rozdrtí“ soupeře 21:19, ale to je jen předehra tomu co se bude dít ve druhém setu. Lukin má prvně navrch, potom zase teče a těsně před koncem srovnává na 18:18 . Následují Lukinúv mečbol – odvrácen, soupeřův mečbol – odvrácen, Lukinuv mečbol – odvrácen, soupeřův mečbol – odvrácen. Divácí polikají Lexauriny po hrstích. Pořád stejný obraz. Soupeřovo vysoké podání – Lukinuv granát zpět. Bod pro Lukina a následně odvracený mečbol. Lexauriny došly. Furt se ale hraje. 29:29. Co teď ? No to je právě ten moment na který Lukin zase čeká. Zažili jsme to v Pardubicích na kvaldě i tady v mixu. Hra na sítí, kdy míček brnká o pásku a soupeř letí na zem k sítí a zvedá již ztracený míček na Lukinovu půlku. Bohužel pro soupeře již bez možnosti jakekoliv obrany. Následuje Lukinuv výskok ala Lin Dan (Lukin je o 12 cm výše než obvykle asiat) výkřik ala Tarzan (Lukinuv je o 26 decibelů silnější) a smeč ala Lee Chong Wei (Lukinuva směč je o 15 km rychlejší) . Míček dopadá tam, kde je jen pot soupeře a parkety podlahy. Ty vole my vedeme 4:1!

Kluci v deblu, Mára a Tomáš, makají proti velesilnému deblu soupeře, v půlce druhého setu vedou o čtyři míčky, ale nestačí to. Na vítězný mečbol máme teda dva pokusy v singlech. Maťo Vicen a Šplíchec. Vše rázně vyřeší Maťo. Hladce 2:0 a my máme zlatý pátý bodík. Poslední zápas dnešního dne dohrává Šplíchec. Ten si v dramatu koncovky druhého setu dojde pro třetí setík, kde už oba borci těžce šlapou vodu. Šplíchec jde na krev, a jeho zakouslý úsměv a durch propocené tričko Forza dává znát jeho únavu. Vybojuje 4 mečboly, ale ani stav 20:16 při úplné vyčerpanosti není zárukou vítězství. Soupeř šesti míčky v řadě otáčí na 22:20. První koncovka sobotního dne, kterou urvali naši soupeři. Ani Tomovi snad jeho nepovedená koncovka nezhatí tu obrovskou radost nad vítěznou sobotou.

Všichni makali, všichni dřeli, když ne na kurtu, tak povzbuzovali a zase jsme měli na hřišti soupeře skoro domácí atmosféru. Ať už vyhráli nebo nebyli tak úspěšní, tak byli součástí týmu, který vybojoval dvě velmi cenná vítězství. Poděkování patří i všem fanouškům – Davčovi, Doubravce, Mílovi, Michalovi a také těm , kteří sledovali online report na našich stránkách v diskuzi. Super, super, super …….

Fotky od Toma Šplichece z obou zápasů najdete na tomto odkazu.