7. 10. 2013

Vítězný úvod našeho céčka v sezóně

Úspěšně vstoupila badecová Kometa do nadcházející sezony.

Jako první naskočilo do soutěže V.ligy (městské soutěže) naše céčko. Soupeřem v neděli večer na Kuklendě byl ambiciozní nováček SK Žiznivý papoušek Badminton Brno. Jednalo se sice o nováčka, ale někteří hráči soupeře měli již zkušenosti se 4.ligou, kterou hráli v dresu VSK VUT Brno.

Už i přítomnost trenéra soupeře Standy Kohoutka, dávala jasnou odpověď jak byl pro soupeře premiérový zápas v lize důležitý. A když se k tomu přidaly obě početné skupinky fanoušků na obou stranách, bylo o zábavu postaráno.

My jsme šli do utkání s jasným cílem naplno bodovat, k čemuž měla pomoct nejsilnější možná sestava. Přes velmi dobré výkony v loňské sezoně poskočila dvojice Tomáš Míča s Ondrem na první debl. Z dvojky jim kryly záda Vorbič s Mičem Neporazitelným. Tomáš s Ondrem si poradili se svými soupeři opět na jedničku a vyhráli ve dvou setech, na druhém deblu se hrál velice pěkný zápas se šťastným koncem ve třetím setu pro soupeře.

Další dva zápasy byly zcela v naší režii, jak Karel na jedničce, tak Iris s Doubravkou své soupeře přehráli rozdílem třídy. Na dvojce singlu se potom Mič vrátil ke svému přídomku Neporazitelný, kdy soupeř po zápase navíc zlikvidoval svojí raketu. Na trojce Vorbič bojoval s asijským hráčem v celku soupeře a stejně jako Mič napravil dokonale drobné zaváháni z deblu.

Vyhrál ve dvou setech a připsal vítězný pátý bodík. Irča se po delší době vrhla do singlíku a moc nechybělo, aby se i ona radovala z vítězství. Bohužel promarnila dva setboly v prvním setu a to se projevilo i v dalším setu, kdy už si její soupeřka nedala vzít šanci na vítězství.

V posledním zápase si Karel s Doubravkou došli pro pohodové vítězství ve dvou setech a upravili celkové skóre na 6:2 pro nás.

Díky všem hráčům a fanouškům za podporu týmu. Svojí malou premiéru v Kometě si odkroutila i Hanka, která si vyzkoušela roli rozhodčí. Další zápas nás čeká za 14 dní v Podivíně, a teď budeme netrpělivě čekat na datum, které určí soupeř pro utkání.