17. 5. 2013

Žáci školí učitele

Dne 17.5.2013 se na domácí půdě Sportcentrum Kuklenská uskutečnil interní posezonní ale prestižní deblový zápas mezi hráči SKP Kometa Brno. Za tým Seniorů nastoupil jako hlavní tahoun C týmu David Blažek a záda mu kryl tahoun týmu Kometa A, Marek Matula. Za tým Juniorů nastoupila obávaná bratrská dvojce Š@š@ ml. a Š@š@ st., která nahání strach všem soupeřům, protože nikdo vůbec netuší, co vlastně umí.

Vše se semlelo po příchodu do haly, kde byli bratři Šašinci vyzvání tahounem Seniorkého týmu Davidem k deblovému utkání o čest a kofolu. Tuto výzvu nemohli bratři odmítnout, už kvůli rivalitě mezi Š@šou ml. a Dejvem. Při rozcvičení, šla vidět na hráčich týmu Juniorů velká pohoda, kluci ještě s mlíkem na bradě makali i při rozehrávce což se nedalo říct o týmu Seniorů. Na Dejvovi a matadorovi Markovi, šla vidět nervozita, která se projevovala zejména u nácviku podaní….nechyběl třes, škytavka, zvýšená teplota i zimnice.

Zápas začal ve vysokém tempu. Ani jeden z týmu nechtěl dát nic zadarmo. Junioři se řídili hlavním heslem „ Není důležité vyhrát, ale zesměšnit soupeře“. Což se dařilo Juniorům, zejména při hře na síti při prasatech, hře rámem a smečích štýlkem. Při stavu 15:15 se dostal k zakončení do té doby velice dobře hrající Senior Dejv. Vyslal razantní tvrdou směč po lajně, ale ještě lépe hrající Š@š@ ml. mu jí ladně vybral a umístil za síť. Dejv, již nestihl, a ani vlastně nemohl reagovat, půl minuty tupě zíral na místo dopadu obranného úderu. Tento bod se stal zlomový, David ztratil svou víru ve výhru i barvu v tváří a Junioři jasně ovládli set v poměru 21:17.

Do druhého setu nastoupili Senioři s jasným cílem, nedovolit Juniorům více jak deset bodů. Podle toho vypadal i začátek setu. Senioři odskočili na rozdíl pěti bodů. Za stavu 9:4 pro Seniory, se na podání postavil matador Mara, který se pokusil Š@šu st. překvapit krátkým forehandovým podáním do levého předního rohu kurtu. Š@š@ st. reagoval pohotově a téměř geniálním úderem, alias Peter Gade zahrál křižný kraťas na síti. Oba Senioři opět nenašli recept na tuto technickou finesu a proto bod pro Juniory s ponížením obou soupeřů a opětovným podlomením jejich psychiky. Set se tím začal otáčet.

Po sérii velice kvalitních podání od Juniora Š@ši st. se Junioři dostali do vedení 11:9. Tým Seniorů si vzal přestávku, aby mohl rozdýchat průběh setu a pokusit se o poslední možný vzdor. Přestávka Seniorům nebyla moc platná a Junioři si drželi bodový odstup a celý průběh setu mazácky kontrolovali několika bodové vedení.

Za stavu 20:19 pro Juniory se na podání postavil Š@š@ ml. Podání Juniora Š@ši nebylo moc povedené, ale matador Mara, neunesl tíhu okamžiku a poměrně lehký míč hanebně pokazil. To znamenalo, že Junioři vyhráli v poměru 2:0 (21:17, 21:19) a těšili se ze skalpu dnes téměř neporazitelné deblové dvojce Dejva s Marou.

Při pohledu na jednoznačný výsledek 2:0 se může zdát, že pro Juniory to bylo snadné utkání, což je velký omyl.

V rozhoru po zápase řekl hráč Juniorů Š@š@ ml.:

„ ….bylo to pro nás těžké utkání, jelikož jsem bojoval se zraněním kolene, u kurtu jsem odložil berle a po dlouhé době nebylo snadné se vrátit zpět v plné formě, navíc můj bratr a vzor Š@š@ st. laboruje s bolavými zády, celý týden se pořádně nenarovnal, spí v křesle, o to je toto vítězství cenější, rozhodlo naše bojovné srdíčko ze severu. Počkejte, co ještě předvedeme příští rok v soutěžích.."