29. 4. 2013

Bořitov byl nad síly céčka

V posledním domácím utkání našeho céčka jsme chtěli proti Bořitovu potvrdit dosavadní 5. místo v tabulce, což by byl určitě úspěch vzhledem k tomu, že pro spoustu hráčů to byla letos premiérová soutěžní sezona. Je zajímavé , že s TJ Sokol Bořitov jsme se doposud nikdy neutkali , takže jsme včera večer na Kuklendě zabarvili další bílé místo na jihomoravské badecové mapě. V zápase samotném jsme se chtěli opřít již tradičně o body Ondry a Toma. Bohužel ani jednomu singlové utkání nevyšlo , tak jak by si představovali. Ondra na prvním singlu v obou setech dotahoval svého soupeře, ale bohužel se mu to nepodařilo a těsně prohrál. Tomáš na trojce si prožil malou osobní sportovní tragedii. V první setu nevyužil celkem tři setboly, aby o set v nastavení přišel. Ve druhé se situace navlas opakovala, ale tam Tomáš naštěstí set urval a šel v naději na bodový zisk do třetího setu. Levoruký soupeř mu však vůbec neseděl a Tom odešel v rozhodující sadě poražen. Honza se na dvojce rval z nejzkušenějším hráčem soupeřem Tomden Hráčkem, který má za sebou i několik účasti na Stenu. „Džanek“ šel do nadějného vedení , ale druhá polovina prvního setu patřila soupeři. Ve druhém setu Honza šahal po naději na třetí set, ale prohra 20:22 nás poslala do dílčí prohry 0:3. Přesto Honza předvedl velice dobrý výkon. U všech třech singlistů bylo vidět , že na své soupeře měli, ale spoustou vlastních chyb se připravili o lepší výsledek. Dalším utkáním byl ženský debl. Simča s Iris první set prohrály a ve druhém si udržovaly mírný náskok, o který však po pauze přišly a soupeřky vyhrály 2:0 na sety. Na prvním deblu Máca s Vítěm také na své soupeře nestačili. Ve druhém setu byl sice stav stále vyrovnaný, ale zase ta koncovka. Hrozivý stav 5:0 pro Bořitov. Naštěstí Ondra s Tomem zahráli opět kvalitní debl a zachránili čest Komety. Lucka měla před sebou nelehký úkol v podobě mladé hráčky Bořitova, která se zúčastňovala pravidelně Jehnických kempů a patří v soutěži k těm nejlepším. Lucka na svoji soupeřku vlétla a došla si pro jasné vítězství v prvním setu. Ve druhém ji soupeřka prohru oplatila a rozhodovalo se ve třetím. Tam si Lucka šáhla na dno sil, ale stálo to za to. Nejprve neproměnila měčbol , ale druhým už nepohrdla a připsala si zasloužené vítězství. Po několika smolných prohrách v koncovkách třetích setů se konečně dočkala. V mixu si Máca s Iris v pohodě došli pro 3 bodík a upravili alespoň na kosmeticky přijatelnou prohru. Za Bořitov však nastoupil hráč Bláha, který nemá platnou registraci ČBaS , takže uvidíme jestli bystrá STK soutěže postřehne tento zádrhel a neupraví výsledek . Ale nutno přiznat, ať už to je s licencí jak chce, že včera byl Bořitov lepší a zaslouženě vyhrál a patří mu naše gratulace. Čeká nás ještě odveta a to v pondělí 13.května a my pořád žhavíme naději na vítězství ve skupině o 5. až 9. místo. Chce to jen jedno !!! Vybojovat alespoň remízku v Bořitově.