23. 4. 2013

Vybojované vítězství céčka nad UH

V rámci pondělního trenálu 22. dubna, odehrálo naše céčko další utkání Městské soutěže v badmintonu. Soupeřem bylo družstvo BK Uherské Hradiště. Hosté nám přijeli oplatit prohru z domácích kurtů, kde jsme před necelým měsícem vyhráli 5:3. Přijeli posíleni o již uzdravenou Elišku Janíkovou. Ale asi největším posílením byli pro hosty dvě výhry z minulého týdne na týmem Spartak Brno. Tímto se dostali do přímého boje o konečné 5. místo letošního ročníku. Po pátým fleku však pokukujeme i my a proto se hrálo v tomto utkání o upevnění – SKP Kometa nebo vylepšení - BK Uherské Hradiště, postavení v tabulce.

Začínalo se singlama a na jedničce u nás kraluje Ondra, který ani včera nezavával a připsal si hladké vítězství 2:0 na sety. Na dvojce singlu nastoupil Víťa, který vyhrál první set na hercem Slováckého divadla Davidem Vaculíkem. Davča tradičně prodával něco z kumštu i na kurtu, ale Víťa prvnímu setu dominoval. Od druhého setu převzal otěže zápasu David a vyrovnal dílčí stav utkání na 1:1. Na trojce singlu potvrdil Tomáš pravidelný přísun bodíku a ve dvou setech vyhrál. Uzdravená Eliška měla být tutovkou pro hosty. Lucia ji však zaskočila v prvním setu, který pro sebe získala. Ve druhém měla navrch Eliška a i přes finiš Lucky jej i získala. Boj se pak odehrával ve třetím setu. Před koncovkou měla Lucka malinký náskok o který přišla a v úplné závěru se štěstíčko přiklonilo na stranu hostující hráčky a bylo srovnáno na celkových 2:2.

Na prvním deblu měli Máca s Honzem nástup jak ze Strahovského spartakiádního finále, ale set končili v duchu duchodcovské kávičky v mléčné baru. I přes vedení 11:3 dokázali naši set ztratit. Ve druhém byl po celou dobu vývoj vyrovnaný, ale výsledek stejný. Dvakrát 21:18 a soupeř vede 3:2. V tu chvíli nikdo nečekal, že to je labutí píseň v podání Hradišťanu. Na druhém deblu sice Tomáš s Ondrem dráždili hada bosou nohou, pustili soupeři druhý setík, ale třetí si už naši pohlídali a bylo opět vyrovnáno.

V mixu chtěl Máca společně s Iris vybojovat jistotu bodíku za remízku pro Kometu. První set fantazie. Soupeře, Igora s Zdenčou k ničemu nepustili a zaslouženě vedli. S vyměnou stran přišla i výměna výkonu. Hradiště naše rostřílelo. Komeťáci to jen nalívali do horniho forhendu Igorovi, ktery to smečí vracel, když se to podařilo vrátit zakončila to Zdenka na síti. Tak se šlo do třetiho setu s taktikou nezvedat a když už tak jedině do bekendového rohu. Naši naštěstí naši zabojovali a připsali v koncovce třetího setu zatím remízový bodík.

V posledním utkání, ženském deblu na kurt vlétla Simča s Makynou. Holky makaly, bojovaly , rvaly se a nervovaly fanoušky. První set 22:20. Ve druhém zase drama, jak sviňa. Už už to vypadalo, že holky odskočí bodově, potom zase dotahovaly. Následovala pasáž, kdy všechny hráčky pokazily 5 podání v řadě. Fanoušci si rvali vlasy, Máca si kousal nechty a Makyna zasmečovala poslední míček na polovinu soupeřek. Supééééér. Simča svými razantními údery a Makyna rozvahou vybojovaly vítězný bodík pro Kometu a nasměřovali nás všechny zase do Mekiša.

Pochvala pro celý tým, i fanoušky a Máru, který odkoučoval špíl. Lukáš Ostrý si může do rozhodcovského deníku zapsat další zářez. Extraliga v Dobrušce a dnes Městská soutěž – to jsou dva póly Lukášové praxe coby rozhodčího.

Příští pondělí nás čeká další domácí utkání, tentokrát s Bořitovem. A bude to přímý boj o konečné 5. místo v letošním ročníku.