5. 4. 2013

Céčko vítězně v Uherském Hradišti

Ve středu 3. března v podvečer jsme vyrazili do Uherského Hradiště , kde náše céčko čekalo první utkání ve skupině o 5. až 9. místo. Vzhledem k tomu, že Rasťo hrál v sobotu super špil za béčko, kdy se podílel na zisku bronzu, tak do Hradiště jsme jeli pouze ve složení 4+3 . Máca po třech měsícíh v soutěžním utkání, Ondra, Honza, Tomáš, Simoneta , Iris a Makyna. Cesta byla velice náročná . Nebylo to však díky očekávanému přívalu sněhu na silnicích, ale lehce nevyváženém složení osádek vozidel. Zatím co vozidlo ve složení Ondra-řidič, Tomáš a Honza zřejmě probírali zcela normální věci důležité pro život. Máca coby řidič druhého vozidla se spolujedoucími Simčou, Iris a Makynou se dozvěděl vše o depilaci nohou , nechtičkách a jiných růžových věcech , tak nepostradatelných pro dobrý výsledek našeho badecového týmu. Cestu jsme tedy „skoro“ ve zdraví přežili a mohli jsme se soustředit na špil. Domácí byli oslabeni o svojí holčičí jedničku Elišku a chyběla jim také herecká dvojice David s Jirkem. Začínalo se singlama a my jsme si mysleli na 2 body a tajně doufali ve 3. Na jedničce se v prvním setu rozehrával Ondra. Jakož už tradičně, Ondra v prvním setu nechal vítězství soupeři Kubovi Krškovi a druhé dva už si užil coby vítěz. Honza měl na dvojce asi nejsilnějšího hráče soupeře. I když opět Honza nechal na kurtu vše na zisk bodu nebo setu to nestačilo. Přesto v prvním setu , v jeho prvních dvou třetínách udával tón hry a zaslouženě vedl. Na Honzovi je vidět , jak jde nahoru, chce to jen hrát, hrát, hrát a zase hrát. Trojka singl. To je Tomášova parketa, pravidelně nám připisuje bodíky a ne jinak tomu bylo i v Hradišti. 2:0 na sety a celý průběh pod kontrolou. V ženském singlu naběhla Simoneta proti fotbalistce Zdenči Skupinové. Simča zabojovala , udržela i koncovky setů a my jsme vedli nadějných 3:1. Na prvním deblu šel Máca s Honzem proti sehrané dvojici Igor – Kuba. Soupeř lehce bodově utekl a ve finiši jsme dokázali jen dotáhnout na 19:20, potom přišla Mácova „skoro“ seč do pásky a set patřil soupeři. Ve druhém jsme už jen vyhazovali a vyhazovali a Igor to do nás šil a šil a potom byl konec. Vedle bojovali holky Irča se Simčou a těm to šlo mnohem lépe. V prvním setu sice přistoupily holky na plácání soupeřek a i přes to set v celku v poho uhrály. Druhý už hráli badec a bylo z toho hladké vítězství a tím připsali do celkového skore 4 bodík a my jsme měli jistý bodík za remízku. K tomu ještě dva pokusy na urvání celkového vítězství. To přišlo hned v dalším utkání na druhém deblu. Tomáš s Ondrem dle Ondrové tradice povolili soupeři první set a potom už hráli, jak draci. 2:1 na sety a hlavně celkově 5:2. Máca si hodně oddechl, protože po těch třech měsícíh mu to zatím moc neběhá. V mixu s Makynou urvali první setík a vypadalo to nadějně, ale potom se rozehrálá Zdenča s červeným čírek na hlavě a rozsvítila i červenou, pro náši dvojici. Konečný výsledek z našeho pohledu 5:3 nas udržel na 5. místě celkové tabulky. Super výkon od Ondry, Toma, Simči a Iris, kteří v podstatě zařídili naše vítezství. Honza makal co to šlo a brzy už začne podíky připisovat pravidelně. Další utkání nás čeká doma a to na 99% v pondělí 22.3. od 19:00 hod na Kuklendě.