1. 4. 2013

Dvě medaile pro Kometu

V sobotu jsme pořádali závěrečný finalový den play off smíšených družstev sezóny 2012/2013. Pořadatelstvím jsme živili naději na úspěch obou týmu, které jsme měli v sobotu ve hře. Hrálo se v prostředí, kde nerozhoduje o zápase klouzavá podlaha, špatně viditelné čáry atd. ale jen forma hráčů na kurtu, v krásné badmintonové hale Sportcentra Kuklenská, kterému bylo pořadatelství přiděleno svazem. Naše béčko bojovalo o bronz ve IV.lize a áčko o titul šampiona ve II.lize. V případě vítězství by naše áčko zasáhlo do kvalifikace o l. celostátní ligu.

Od devíti ráno čekal nejprve boj naše béčko. Vzhledem k tomu, že Mára Matula onemocněl musel za něj Šáša zaskočit v Áčku a tím pádem nemohl hrát ráno za B tým a tak jsme hned na začátku byli výrazně oslabeni. Navíc pracovně nemohl ani Mitch Neporazitelný. O to s větší vervou se naše osekaná sestava vrhla na soupeře BC Lokomotivu Kunovice, v čele s našim velkým kamarádem Zdenálem Doložílkem. Místo Šáši tak naskočil Rasťo. Ale i Lokálka Kunovice nebyla kompletní. Absence Tomáše Janoška byla také velice citelná. Přivezli si však na nás Evu Krystovou, která měla být pro soupeře zárukou bodů.

V deblech můžů si kluci z Pardubic, Míla s Jokem hladce poradili s dvojící Novák – Ondruch a na prvním deblu nově vytvořená dvojice Rasťo s Karlem hladce prohrála s párem Doloh – Hladík. Následoval ženský debl a skvělý výkon Lisy a Nely. Holky zahrály skvěle už v obou semifinálových bitvách s Premierou a v sobotu k dobrému výkonu přidaly holky veledůležitý bod. Míla s Jokem na třetím a druhém singlu rozfoukali plamének naděje na vítězství do pořádné vatry.

Karel bohužel nemůže v play off chytnout formu z úvodu sezony a protrápil se na prvním singlu k prohře. Přesto jsme vedli 4:2 a vzhledem k tomu, že všechny zápasy skončili 2:0 na sety, matematika byla jasná. V ženském singlu a mixu urvat jeden jediný setík. Jak jednoduché se to zdá, tak o to těžší to je udělat. Nela v prvním setu zaskočila Evu Krystovou raketovým nástupem a vypadalo to , že ten jeden setík příjde hned na první pokus. Nadějné vedení 13:6, 17:12, 19:15. Ještě dokonce setbol (dalo by se říct i matchbol celého souboje o třetí místo) 20:19, ještě jeden 21:20. Bohužel konec vyzněl pro Evu. 23:21. Ve druhém setu už Nela nenašla síly a hladce jej prohrála.

Poslední naděje je mix. Rasťo s Doubravkou na jedné straně a Zdenál s Jančou na druhé straně. Už první set naznačil, že naši nejsou určení k obětování bodů, jak se původně při sestavení soupisky mohlo zdát . No a pak to přišlo druhý set naši ovládli, pořád si uchovávali mirný náskok a bylo vymalováno. Krásný, neskutečných a hlavně - pro nás vítězných – 21:18. Oba podali perfektní výkon. Ve třetím dokonce sahali opět po setu a tím i po celkovém vítězství, ale pár chybiček nakonec přišlo a soupeř mix vyhrál. Byla to ale radostná prohra, mise jednoho uhraného setu byla splněna, protože při celkové remízce 4:4 jsme tak vyhráli 9:8 na sety.

Všem hráčům moc, moc, moc díky. Zahráli jste skvěle!. Během finálových zápasů 3. Ligy jsme si odskočili na steaky do K1 a vše už se připravovallo na vrchol a tím byl boj našeho áčka u titul ve II.lize.

Protože kapitán Mára ležel bohužel doma s horečkou musel kouč Lukáš Plošek naplánovat vítěznou sestavu. Volba byla jasná! Obětovat druhý debl a vyhrát první debl, a tři bodíky se nabízely u holek. Vítězný bodík si nakonec připsat v jednom ze singlů.

První šel na řadu mix a Lucka s Lukášem Konárkem udělali první bodík. Nic jasného to nebylo, ale 21:17 a 23:21 je zkrátka 2:0 na sety a to jsme brali my. Druhý debl mužů. Mělo to být vraždění neviňátek. Šáša s Loštěm (hráč C týmu) proti dvojici Martin Jelínek – Tomáš Ludík. Ještě, že Lošťa před špilem nevěděl proti komu hraje. Brácha od olympioničky a brácha od mužské jedničky na českém žebříčku. No co, ale jsou to jen bráchové. Chvíle slávy pro naše nastala, když vedli 3:0 v prvním setu :).

Soupeř se před špilem dlouho radil, protože Honzu neznal a nevěděl do čeho jde. S postupem času začínal mít soupeř navrch, ale oba naši si to užívali. Šáša několikrát zahrál skvělý dropík do míst, kde měl někdo být, ale nikdo tam nebyl. Honza pěkně ubránil pár směčí. Například průběžný stav prvního setu 15:12 pro RSC vůbec nic nenasvědčoval o papírových favoritech. Ve druhém setu, se už našim tak nedařilo a soupeř si došel pro jasné vítězství 2:0 na sety.

Holky, Janča s Klérou, měly zase převážit bodíky na naši stranu. V prvním letošním zápase na podzim u soupeře svůj debl vyhrály ve dvou setech. Soupeř byl nekompletní a naše naděje o to příznivější. Co mělo být naší výhodou, to bylo naší nevýhodou. Jednou větou: holky dostaly naloženo

První debl, Šplíchec s Plošinou tak už zase jen srovnali. Naštěstí kluci urvali v koncovce i druhý set, což se v dalším průběhu začalo ukazovat jako klíčové. Respektive nejen jejich vítězství 2:0, ale všechny naše dvousetové vítězství, byť byli v mixu i deblu těsné.

Pokračovalo se třetím singlem. První set se Lukin Plošina rozehříval: 15:21. Druhý set lítal, jak urvaný z řetězu: 21:6. No a o všem se pak hrálo až v tom třetím. Lukin pořád mírně vedl, až do koncovky. Kde měl dvoubodový náskok. Potom bohužel míček smečovaný na soupeřovu část kurtu skončil svůj let v síti a Filip Horák dokonal obrat: 19:21 z pohledu našeho Lukina.

Lucka na singlu nejprve drtila Janu Nezvalovou, která jen marně přemýšlela, jak se má bránit. Lucka vedle pořád o 7-9 bodů, ale konec trošičku zdramatizovala. Soupeřce nakonec povolila luxusních 18 bodů v prvním setu. Ve druhém setu Lucka ale už nenechala nic na nervózní koncovku a hladce vyhrála. 2:0 na sety – moc důležité. Průběžný stav 3:3.

Lukáš Konárek na jedničce bojoval jak o život. Néééé :(stejně jako Plošina smolná koncovka, prohra s Martinem Jelínkem 19:21 a 21:23. Soupeř vede 4:3 na zápasy. Musí to zachránit Šplíchec!

Matematika je jasná: vyhraje 2:0 a jsme mistři. 2:1 – a počítají se míčky. Prohra se rovná vítězství RSC.

Lisa, ale řekla Tomášovi, že musí vyhrát a tak Tomáš šel na to. V prvním setu nepřipustil žádné drama v koncovce i přesto, že to v průběhu bylo maximálně o 2 bodíky. Tomáš ustál závěr a vyhrál 21:17. Druhý set a my doufáme, že i poslední. Hra Tomáše ve druhém setu, to byl mazec. Než jsme se stačili rozkoukat, tak vedl 17:7. Jsme blízko!!!!

Soupeř ještě bojuje a spoléhá na zázrak, koriguje, je to 20:14, ale to je vše! 21:14 pro Toma. Poslední setík prožívá i nemocný Mára v přímé reportáži s Mácem po telefonu. Kometa vyhrává ligu! Splnil se nám sen ze začátku sezóny.

Lukinova prohra na tři sety se nakonec ukazuje jako vítězství. Stejně jako béčko při remíze 4:4 vyhráváme na sety 9:8. Fantazie. Třetí vítězství v soutěži v řadě, sezóny 2010/2011 ve městě – 2011/2012 ve 3. lize – 2012/2013 ve 2. lize. Byl to zápas, kde by si i soupeř zasloužil vyhrát, ale dva vyhrát nemůžou.

Velké poděkování patří i všem komeťákům, kteří se jednak jako hráči podíleli na úspěchu všech našich týmu, tak i těm kteří v sobotu pomáhali s organizací celého finálového dne. Janča Havlová zvládla celý den jako vrchní rozhodčí a patří ji za to náš velký dík. David Blažek udělal kus práce v promo finálového dne, o kterém se psalo ve sportovních rubrikách novin a pozvánky proběhly v řadě rádií. Díky i všem fanouškům. Braňo Hromník nás přijel podpořit až ze Slovenska, Marian Blažek i přes bolest po operaci kolene držel palce přímo u kurtu, ti co nemohli dojet fandili na dálku.

Večerní párty pak jen dokreslila celý vele úspěšný komeťácký den. Před námi je teď kvalifikace o I.ligu. Pokusíme se dojít až nakonec této cesty a vybojovat si postup do l. celostátní ligy v badmintonu. Celou sezónu uzavřeme v sobotu 18. května na celodenním sportovním dni SKP Komety Brno v areálu Komety Brno u Riviéry, kde nás čeká kromě badecu, tenisu, volyše i opekání. Více info včas sdělíme.