18. 3. 2013

Po druhé těsné prohře, čeká naše béčko boj o bronz

Kousíček štěstíčka, pár prasátek, pár cenťásků v náš prospěch a mohlo být vše jinak. Včerejší odvetné semifinalové utkání mezi našim béčkem a béčkem BC Premiery bohužel dopadlo stejně jako první utkání v pondělí na Premieře a soupeř se tak může radovat po výhře 5:3 z postupu do finále IV. ligy.

Ale pěkně popořadě. Potěšující pro nás bylo, že jsme se sešli opět v plné sestavě a mohli jsme se tak poprat o postup. Všem bylo jasné, že Premiera nasadí Kamilu do dvou utkání, takže i my jsme tomu přizpůsobili sestavu. Posunuli jsme mužské singly, kdy na jedničku šel Karel na dvojku Michal a na trojku Míla. Začínalo se mužskými debly a hlavně na druhém deblu se chtěl Míla s Michalem pokusit urvat bodík proti dvojici Tomek – Lick. Kluci nehráli vůbec špatně, ale zase to na zisk bodu nestačilo.

Na jedničce Mič Neporazitelný (na fotce) se Šášou, opět zahráli skvěle a vyhráli ve dvou setech. Takže po prvních utkání bylo vše stejné jako v pondělí na kurtech soupeře. Holky, Nela s Lisou, šly do debla s nadějí na zázrak a dokud se držely taktiky na vynecháni Kamili ze hry, tak se vše dařilo. Druhá hráčka soupeřek kazila a naše holky se rvaly a každičký bodík. První set prohráli v koncovce, ale ve druhé šli na začátku do nadějného úniku. Po pauze přišla i pauza herní a Kamila už to domlátila dokonce. Na vedlejším kurtu bojoval Karel proti Matějovi Bosákovi. V napínavé koncovce bral Karel první set 23:21. Druhý smolně prohrál. Ve třetím měl ještě vedení 11:9, ale potom přišla soupeřova šnůra bodů a Karel už nezvládl finiš setu. Škoda. Karel prohrál těsně zápas u hostů i doma, vždy v koncovce třetího setu a toto zřejmě rozhodlo i cele semifinále, jelikož Karel byl k chybějícím bodům nejblíž jak výsledkem tak herně.

Ve zbylých dvou mužských singlech nám vyšla taktika s nasazením Michala a Míli a oba své levoruké soupeře porazli. Hlavně Michal v pohodovém tempu vyprovodil z kurtu Pavla Musila. Míla sice přišel o první set, ale ve druhém se nakopl a dojel do vítězného cíle. Průběžně tedy 3:3. Měli jsme nůž na krku. Už ani bod soupeři, ba co víc, už ani setík. Na singl šla Janča a do mixu Šáša s Doubravkou. Hned po prních setech bylo jasno. Ani Janča ani mix první set neuhráli a již se následně bojovalo o zápisy do statistik. Janča ještě dokázala ve druhém setu své soupeřce sebrat set, ale ve třetím bohužel odešla a až příliš nevynucených chyb ji stálo vítězství. Škoda, Janča technikou úderů převyšovala soupeřku, ta ovšem přidala více bojovnosti a méně chyb a vítězství si jako doma i u nás ve třetím setu pohlídala.

V mixu nebylo moc šanci. Dvojice Pospíšilová – Lick ovládli hru a naši až v závěru druhé sady lehce upravili jasný průběh utkáni. Takže sečteno, podtrženo – do finále jde proti Zlínu BC Premierá. Bude to určitě vyvrcholením celé souteže. Hráči Zlína neponechali nic náhodě a přijeli se osobně podívat na svého soupeře přímo do haly. Drželi nám sice palce, ale ani to nestačilo. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem fanouškům obou včerejších soupeřů, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru na Kuklendě.

Velký dík patří i všem hráčům Komety, kteří se porvali o možnost velikého překvapení, které se bohužel nakonec nekonalo. Cítíme ale, že jsme byli blízko. Trochu štěstíčka, pár prasátek, pár cenťásků a mohlo být vše jinak.