12. 3. 2013

Béčko v prvním boji o finále těsně podlehlo Premieře

Velké drama s nadějí do odvety. To byl včerejší první semifinálový zápas Play off IV. ligy, našeho béčka v utkání na kurtech BC Premiery. Sešli jsme se v plné sestavě, s velkým odhodláním porvat se o co nejlepší výsledek.

Hned na úvod musím smeknout klobouk před všemi hráči našeho béčka. Bojovali na krev a nakonec i vybojovali výsledek, který nám dává naději do nedělní odvety. Ale pojďme pěkně popořádku. Jak bývá na Premieře zvykem hrálo se na třech kurtech. Je to velká škoda, protože fanoušci ztrácejí přehled o jednotlivých utkáních, ale co se dá dělat. Začlo se všemi debly. Na prvním deblu Mič se Šášou využili toho, že soupeř nebyl kompletní a vyhráli ve dvou setech. Zase je Mič neporazitelný. Na druhém deblu Michal s Mílem nastoupili proti sehrané dvojici Tomek-Lick. V prvním setu bylo na našich vidět, až moc nervozity a set si doma ponechal soupeř. Ve druhém to už byli ti známi naši borci, kteří udávali tempo hry. Michal oklepal nervozitu a Míla se v bekendovém rohu prohýbal, jak kočka a okamžitě hra vypadala jinak než v prvním setu. Šlo se do koncovky, kdy naši měli prvně mírně navrh, ale bohužel finálový bodík patřil zkušenému soupeři. Proti holkám stála Kamila a to se fakt nedá. I přesto, že Lisa s Nelou podaly výborný výkon na sopeřky to nestačilo. Takže po deblech jsme tekli 1:2.

Následovali tři mužské singly. Šáša na jedničce proti Matějovi Bosákovi, Karel proti Pavlovi Musilovi a Joke proti Liborovi Kubíčkovi. Tady jsme chtěli alespoň dva bodíky. Bylo k nim i blízko. Šáša sice neodehrál dobré utkání a prohrál po spoustě vlastních nevynucených chyb 2:0, ale oba dva další borci šli v prvním setu jasně za vítězstvím. Ve druhých setech se však karta obrátila a oba naši jej těsně prohráli. Ve třetím to pak byl boj o každý bodíček. Joke měl mečbol, ale nevyužil jej, potom za stavu 22:21, měl borec z Premiery luxusně nalitý míček na smeč. Dárečkem však pohrdl a Joke jej následně potrestal výhrou v zápase. A honem rychle ke Karlovi, který měl dobře rozehraný třetí set proti levorukému Pavlovi Musilovi. 19:17 pro Karla a vypadalo to velmi nadějně. Bohužel, tentokrát se s těsné výhry 23:21 raduje soupeř. Celkově 4:2 pro soupeře. Naše naděje se obracejí k Janči. Bohužel opět prohra v koncovce prvního setu. Následuje jasná výhra Jany ve druhém setu a naše naděje vzrůstají. Jenže třetí set si už domácí Barča Palinková hlídá. Janča ještě mírně dramatizuje koncovku, ale jde už jen o kosmetickou upravu, stav utkání je 5:2 , moc dobře to nevypadá.

Posledním zápasem je mix a v něm na Mílu s Doubravkou čeka domácí Jan Lick s (pro nás neznámou) Zuzkou Němečkovou. První set pro Premieru, druhý těsně pro nás. Míla podal tak heroický výkon, že to jsme už dlouho neviděli. Ale i Doubravka přidává velice dobré zásahy na síti a dává body. Naši nabírají sebevědomí. Do dvou třetin posledního setu to jde bodík po bodíku. Následuje komeťácká šnůra až na pět mečbolů. Dva soupeř odvrací. Mílův obranný výhoz a Honza na druhé straně míček pouští do autu, ale naštěstí pro nás míček končí v kurtu, soupeř uznal v duchu fair play poslední míček jako dobrý. Jupíííí. Žijeme pro odvetu. 5:3 . Šahali jsme i po remízce, ale mohlo to být i horši, když si vzpomenu na nalitou smeč a bezradného Jokeho na druhé straně čekajícího na konec. Všem komeťákům ještě jednou díky. Taky díky fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Zkusíme v neděli na Kuklendě obrátit poměr zápasů v náš prospěch.

Ještě tedy připomínám čas odvety: neděle 17. 3. 2013 od 19:00 hod na Kuklendě.